آیپد پرو 2018

آیپد پرو ۲۰۱۸ بدون پورت جک به بازار عرضه خواهد شد

آیپد پرو ۲۰۱۸ بدون پورت جک به بازار عرضه خواهد شد

اپل پرو ۲۰۱۸ بزودی در مراسمی توسط کمپانی اپل رونمایی خواهد شد.

آیپد پرو ۲۰۱۸ یکی از جدیدترین مدل های تولیدی کمپانی اپل می باشد که به زودی طی مراسمی رونمایی می شود. البته زمان دقیق آن هنوز مشخص نشده است. در مدت زمان باقی مانده تا روانه شدن به بازار ، اما و اگرها و شایعات پیرامون این مدل ادامه دارد. وب سایت های مختلفی در این باره اظهار نظر کرده اند و نکاتی را به کاربران ارائه داده اند. در ادامه برخی از این نظرات را می خوانید.

 

آیپد پرو 2018

 

مرتبط : انواع حرکت های دست در آیپد و آیفون جدید چگونه است ؟

بنابر گمانی زنی های انجام شده آیپد پرو ۲۰۱۸ ضخامت بسیار کمی داشته و یکی از باریک ترین آیپدهای اپل می باشد. نکته جالب توجه حذف جک هدفون از این مدل می باشد. در واقع به دلیل ضخامت بسیار کمی که حدودا ۶ میلیمتر اعلام شده است فضایی برای قرار دادن جک هدفون وجود نخواهد داشت. در تصاویر منتشره از این مدل این موضوع تایید شده و در حاشیه بالایی نمایشگر، بریدگی ها حذف شده است. کمپانی اپل اولین بار در سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که جک هدفون را کنار گذاشته و سعی بر استفاده از فناوری های جدیدتر به جای این فناوری قدیمی دارد.

کاربران ابتدا این موضوع را جدی نگرفتند ولی اپل این حرکت عجیب و شجاعانه را انجام داد و از فناوری هایی جدید ایرپد بی سیم را مورد استفاده قرار داد. این کمپانی تقریبا فناوری قدیمی جک هدفون را در تمام گوشی های خود حذف کرده و به تازگی سعی بر حذف و جایگزینی آن با فناوری های جدیدتر در آیپدها را دارد. لازم به ذکر است که این کمپانی در این راه تنها نیست و گوگل که یکی از رقیبان آنهاست نیز وارد این مسیر شده است. در این بین نیز شرکت هایی وجود دارند که با این کار موافق نبوده و فعلا برای حذف جک هدفون از گوشی های خود تصمیمی اتخاذ نکرده اند.

 

بهتر است بدانید : سیستم عامل جدید iOS 12 اکنون برای آیفون و آیپد قابل دریافت می باشد

 

آیپد پرو 2018

 

در مورد آیپد پرو ۲۰۱۸ نیز همانند مدل های قبلی این کمپانی خبر از حذف جک هدفون به گوش می رسد. در رونمایی آیپد پرو ۲۰۱۸ دو مدل رونمایی خواهد شد که اندازه آنها با هم متفاوت خواهد بود. مدل کوچک تر ضخامتی ۶-۹/۵ میلیمتری داشته و بسیار باریک می باشند. باریک بودن این مدل وقتی بیشتر مشخص می شود که آن را با مدل فعلی اپل که ضخامتی ۶/۶ میلیمتری دارد مقایسه کنیم. نمایشگر این مدل نیز ۵/۱۰ اینچی (۵۲/۱۷۸*۶۴/۲۴۷ میلیمتر) می باشد. مدل بزرگ تر نیز ضخامتی ۲۲/۷ میلیمتری داشته و نمایشگر آن ۶/۱۲ اینچ در ۱۲ اینچ (۲۱۵*۶۶/۲۸۰ میلیمتر) خواهد بود.

 

بهتر است بدانید : راز یک تریلیون دلاری شدن کمپانی اپل

 

آیپد پرو 2018

 

همچنین در اظهار نظر ها اعلام شده است در مورد آیپد پرو ۲۰۱۸ که حاشیه های بالایی، پایینی و کناری این مدل بسیار باریک است. البته برخی نیز به حاشیه ۷-۶ میلیمتری آن اشاره کرده اند. احتمالا به دلیل حاشیه بسیار کم این مدل ها، دکمه هوم در حاشیه پایینی وجود نخواهد داشت. همچنین ممکن است در حاشیه بالایی این مدل جایگاهی برای فناوری فیس آیدی وجود داشته باشد ولی این امر به شکل قطعی مشخص نشده است. خبرهایی نیز مبنی بر استفاده از درگاه ارتباط مغناطیسی در این مدل به گوش می رسد که البته برای مشخص شدن این موضوع و اطلاعات بیشتر باید منتظر رونمایی از این محصول شد.