کارت گرافیک Nvidia RTX 2080

افزایش سرعت ۵۰ درصدی کارت گرافیک RTX 2080 نسبت به GTX 1080

افزایش سرعت ۵۰ درصدی کارت گرافیک RTX 2080 نسبت به GTX 1080

اکنون کیفیت ۴K با ۶۰ فریم در ثانیه محقق شده است.

کمپانی انویدیا (Nvidia) در هفته گذشته محصول جدید خود یعنی پردازنده گرافیکی RTX 2080 را معرفی کرده است. البته انویدیا در طراحی این نسخه جدید بر روی افزایش کارایی و قدرت آن تمرکز داشته است. همچنین این کارت گرافیک قدرتمند از فناوری رهگیری پرتو پشتیبانی می کند. هرچند بسیاری از بازی های کامپیوتری مطرح برنامه ای برای آپدیت و پشتیبانی از رهگیری پرتو ندارند. به هر حال کمپانی انویدیا اکنون پیش فروش کارت گرافیک های RTX 2080 را آغاز کرده است. و همچنین به شرح قدرت بالا و قابل توجه این کارت گرافیک قدرتمند نسبت به سری GTX 1080 پرداخته است.

بازی های محبوبی مانند PUBG ، سایه توم ریدر ، هیتمن ۲ ، ولفنشتاین ۲ و بازی سایه جنگ اکنون با کارت گرافیک RTX 2080 با کیفیت ۴K و همچنین ۵۰% سریعتر اجرا می شوند. علاوه بر این کمپانی انویدیا کیفیت ۴K را با ۶۰ فریم بر ثانیه اجرایی اعلام کرده است. و بازی های کال اف دیوتی ww2 ، دستینی ۲ ، فارکرای ۵ و بتلفیلد ۱ اکنون با کارت گرافیک RTX 2080 می توانند از این قابلیت استفاده کنند. گرچه کارت گرافیک GTX 1080 Ti همیشه نزدیک به کیفیت ۴K و ۶۰ فریم در ثانیه بوده است. و همچنین فقط اطلاعات مربوط به کارت گرافیک RTX 2080 مشخص شده است. در حقیقت RTX 2080 Ti باید قابلیت های بسیار برجسته ای در خود داشته باشد.

کارت گرافیک RTX 2080

کمپانی انویدیا اعلام کرده است که در بازی های سایه توم رایدر ، PUBG ، فاینال فانتاسی ایکس وی بهبود عملکرد و سرعت ۷۵ درصدی و یا بیشتر مشاهده می شود. بدلیل آنکه توسعه دهندگان نسخه جدیدی با پشتیبانی از فناوری رندرینگ DLSS را بوجود آورده اند. برای این نسخه هسته ی جدید تورینگ در کارت گرافیک RTX 2080 قرار داده شده است. و با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری عمیق ، رندرینگ اشیا در بازی را محقق سازد. این قابلیت بخشی از قابلیت های سری کارت گرافیک های RTX می باشد. کمپانی انویدیا اطلاعات دقیق تری در مورد بهبودسازی هوش مصنوعی بعدا منتشر خواهد کرد.

کارت گرافیک RTX 2080 انویدیا

البته با این اوصاف بهبودسازی سرعت در RTX 2080 را می توان در بازی های کامپیوتری مشاهده کرد. بازی هایی که از رهگیری پرتو و یا هوش مصنوعی رندرینگ پشتیبانی می کنند. البته باید RTX 2080 را کاملا مورد تست قرار داد تا جزئیات مشخص شوند. و همچنین توانایی آن را در بازی های امروزی با کیفیت ۴K و ۶۰ فریم بر ثانیه محک زد. همچنین بازی هایی که از رهگیری پرتو یا DLSS پشتیبانی نمی کنند.