امنیت گوشی سامسونگ

چهار قابلیت پیشرفته برای امنیت گوشی های سامسونگ

چهار قابلیت پیشرفته برای امنیت گوشی های سامسونگ

بازار گوشی های همراه بسیار متنوع است و هر روز مدل های جدیدتری به آن افزوده می شود. هر کمپانی سعی دارد با بکارگیری فناوری های جدیدتر گوی سبقت را از سایر رقبا بگیرد و توجه بیشتری را به خود جلب کند. در انتخاب یک گوشی، پارامترهای زیادی تاثیر گذار است. امنیت یکی از این پارامترهاست که تقریبا برای همه افراد، اهمیت بالایی دارد.

کاربران همیشه در برابر تهدیدات احتمالی، نگران اطلاعات شخصی خود هستند. سازندگان گوشی های همراه نیز به این نیاز کاربران احترام گذاشته و تلاش خود را برای توسعه امنیت محصولات به کار بسته اند. در این بین، برخی کمپانی ها عملکرد درخشان­تری داشته اند. کمپانی سامسونگ، یکی از اینهاست و گوشی های خود را با عنوان امن ترین محصولات، به بازار عرضه کرده است.

گوشی های سامسونگ، با بهره گیری از راهکارهای مختلف، توانسته این عنوان را به دست آورد. ساده ترین و ابتدایی ترین آنها، تعیین رمز عبور و پترن است که در اغلب گوشی های این کمپانی استفاده می شود. چهار راهکار جدیدتر این کمپانی به شرح زیر می باشند.

 

سنسور اثر انگشت

سنسور اثر انگشت یکی از بهترین ابزارهای حفظ امنیت گوشی های هوشمند است. گوشی های سامسونگ در رده های بالایی و میانی، به این فناوری مجهز هستند. البته این سنسور در طول زمان تغییرات زیادی داشته است. سنسورهای مورد استفاده عملکرد خوب و سرعت بالایی دارند. در ابتدا حسگر در پنل جلویی گوشی قرار داشت. سپس به پنل پشتی منتقل شد. اما امروزه به صورت یکپارچه در زیر صفحه قرار گرفته و پنل جلویی بدون بریدگی طراحی شده است.

 

 

این در حالی است که برخی کمپانی های بزرگ مثل اپل مسیر خود را تغییر داده و این فناوری را در محصولات خود حذف کرده­اند. در واقع فناوری تشخیص چهره جایگزین حسگر اثر انگشت شده که البته درصد خطای بالایی دارد.

 

بیشتر بخوانید: آموزش ردیابی ایفون سرقت شده ، قفل و حذف اطلاعات آن

 

سنسور عنبیه چشم

همه انسان ها اثر انگشت و عنبیه منحصر به خود را دارند و الگو، خطوط، اندازه و شکل آنها با دیگری متفاوت است. بنابراین می تواند برای شناسایی و تشخیص هویت مورد استفاده قرار گیرد. در گوشی های سامسونگ علاوه بر ایجاد امنیت با تکیه بر اثر انگشت، سعی شده از عنبیه چشم نیز استفاده شود. اخیرا این سنسور به پرچم داران سامسونگ افزوده شده است.

 

از ویژگی این سنسور می توان به درصد خطای بسیار پایین و امنیت بالاتر نسبت به سنسور اثر انگشت اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: گوشی گلکسی S۱۰ قدرتمند ترین پرچم دار سامسونگ در سال ۲۰۱۹

 

فناوری تشخیص چهره

این فناوری نیز در مقایسه با دو قابلیت ذکر شده، درصد خطای بیشتری را به خود اختصاص داده است. بهترین حالت این است که فناوری تشخیص چهره با فناوری های دیگر همراه باشد تا کاربر برای استفاده حق انتخاب داشته باشد.

 

 

سیستم هوشمند Knox

 

گوشی های سامسونگ

 

این پلتفرم به صورت اختصاصی برای گوشی های سامسونگ طراحی شده است و امنیت بالایی را برای آنها فراهم کرده است. گوشی های سامسونگ بصورت پیشفرض این فناوری را دارند و با رمزگذاری های پیشرفته از داده های موجود محافظت می کند. البته این پلتفرم یک اپلیکیشن به نام Secure Folder دارد که کاربر آن را فعال و از این طریق دسترسی به اطلاعات را کنترل یا محدود خواهد کرد.