تماس گروهی فیس تایم

نحوه برقراری تماس گروهی فیس‌ تایم در آیفون و آیپد

نحوه برقراری تماس گروهی فیس‌ تایم در آیفون و آیپد

امروزه بیشتر افراد به خاطر کیفیت بالا، هزینه کمتر نسبت به تماس‌های تلفنی، از تماس‌های اینترنتی استفاده می کنند. اخیرا اپل قابلیت تماس گروهی را با عنوان FaceTime در جدیدترین سیستم عامل iOS اضافه کرده است. سیستم عامل iOS 12 اکنون برای آیفون و آیپد قابل دریافت می باشد.

قبل از هرچیز سیستم عامل دستگاه خود را به iOS 12 آپدیت کنید تا بتوانید از فیس تایم و قابلیت های دیگر این سیستم عامل جدید استفاده کنید. در ادامه به نحوه برقراری تماس گروهی با فیس تایم خواهیم پرداخت.

 

تماس گروهی فیس تایم

 

مرتبط : سیستم عامل iOS 12 اکنون قابل دریافت می باشد

 

به کمک فیس تایم شما می توانید حداکثر با ۳۲ نفر بصورت همزمان تماس تصویری برقرار کنید. بصورتی که آیکون تصویر تمامی افراد بصورت کوچک نمایش داده می شود. و زمانیکه شخصی شروع به صحبت کرد تصویر آن برجسته و بزرگ نمایش داده می شود. تا افراد بتوانند آن را بخوبی ببینند.

 

برقراری تماس گروهی در فیس‌ تایم

برای اینکه شما بتوانید با دوستان خود تماس تصویری برقرار کنید:

  1. اپلیکیشن فیس‌تایم را اجرا کنید.
  2. آیکون + را فشار دهید.
  3. نام دوستان مورد نظرتان را در قسمت To تایپ نمائید.
  4. برای برقراری تماس صوتی بر روی گزینه Audio تپ نمائید تا فعال شود.
  5. برای برقراری تماس تصویری بر روی گزینه Video تپ نمائید تا فعال شود.

البته تصویر زیر برقراری تماس گروهی در یک گروه از قبل تشکیل شده را نشان می دهد.

 

 

سپس فیس‌تایم برای دوستانی که اسمشان را انتخاب کرده اید یک نوتیفیکیشن ارسال می کند. و درخواست شما برای تماس گروهی را اطلاع رسانی می کند.

 

دریافت تماس گروهی فیس‌ تایم

اگر یکی از دوستان شما یک فیس‌تایم تازه شروع نماید و شما را به لیست اعضای چت اضافه نماید، شما یک نوتیفیکیشن ساده دریافت می کنید که با باز کردن آن به محیط فیس‌تایم می روید و قادر به ارتباط با دوستان دیگر خواهید بود.

اگر به هر صورتی در همان لحظه نتوانید با دوستان ارتباط برقرار کنید، به راحتی می توانید در زمان دیگر ارتباط برقرار کنید.

اضافه کردن افراد در حین برقراری تماس گروهی فیس‌ تایم

حال وقت آن رسیده است که شما یکی از دوستان خود را که یادتان رفته بود به چت تصویری گروهی فیس‌تایم خود اضافه کنید تا در جمع دوستان دیگر شما هم حضور داشته باشد. برای اینکار ابتدا کلید «سه نقطه» را فشار دهید و گزینه «Add Person»  را انتخاب نمایید و نام مخاطبی را وارد کرده و سپس اضافه می کنید.

همچنین دوست شما یک نوتیفیکیشن ساده دریافت خواهد کرد که با باز کردن آن به محیط فیس‌تایم وارد می شود و قادر به ارتباط و مکالمه  با شما خواهد بود.

 

افزودن افکت در فیس‌ تایم

 

 

یکی از بهترین امکاناتی که در سیستم عامل iOS 12 قرار گرفته است، می توانند از افکت‌، انیموجی‌ و مموجی‌های مختلف استفاده کنند که معمولا اپل روز به روز این قابلیت ها را افزایش می دهد.

 

بیشتر بخوانید : قابلیت های برجسته و جذاب سیستم عامل iOS 12

 

برای اضافه کردن افکت به مکالمات تصویری خود ابتدا در کنار کلید قطع مکالمه ، کلید افکت‌ها قرار دارد، بر روی لمس کنید. لیستی از تمام افکت‌هایی که می‌توانید در مکالمه استفاده نمایید به شما نمایش داده می‌شود. به دلخواه هر کدام را دوست دارید انتخاب کنید و به چت گروهی فیس تایم با دوستانتان ارسال کنید.