کار در منزل

چگونه سرگرمی خود را به یک کسب و کار تبدیل کنیم

چگونه سرگرمی خود را به یک کسب و کار در منزل تبدیل کنیم

مردم دیگر سرگرمی های خود را به یک کسب و کار در منزل تبدیل می کنند ، از خیاطی لباس های نوزاد گرفته تا سرهم کردن وسایل قدیمی منزل ، رنگ و جلا دادن به آن برای فروش. با رشد بسیار زیاد وبسایت های فروش هنرهای دستی مانند Etsy ، اینستاگرام و دیگر محیط های مجازی رایگان، کار در منزل هیچوقت به همین راحتی نبوده است.

شما حتی برای کار در منزل نیاز ندارید که یک انسان سخت کوش و زرنگ باشید که دارای یک استارتاپ و سرمایه گذارهای متعددی باشد. شما فقط نیاز به یک مهارت برای تولید محصول و یک حساب کاربری در محیط های مجازی دارید تا در منزل خود محصول خود را معرفی و بفروش برسانید.

البته تبدیل شدن سرگرمی به یک کسب و کار در منزل برای بسیاری از افراد بصورت ناگهانی اتفاق می افتد. بعنوان مثال شخصی عکسی از نقاشی که برای خواهر خود کشیده است را در فیس بوک خود منتشر می کند. و بعد از لایک و اشتراک های زیاد، سفارش نقاشی هم به او داده می شود. و بعد از انجام دادن سفارش های متعدد پشت سر هم متوجه این موضوع می شود که می تواند از سرگرمی و علاقه اش کسب درآمد کند.

او حتی با کمی خلاقیت و سخت کوشی می تواند این کسب و کار جانبی را به یک کسب و کار واقعی تبدیل کند.

کار در منزل

رشد مشاغل و کار در منزل

تجربه کسب و کارهای موفق در این حوزه نشان می دهد که صاحبانی با استعداد و سخت کوش، این کسب و کار جانبی را به یک کارآفرینی پرسود تبدیل کرده اند. البته راحتی راه اندازی کسب و کار در منزل ،باعث ایجاد رقابت های زیادی در این حوزه شده است. از آنجاییکه این کسب و کار بعنوان یک سرگرمی شروع شد. اشتباه عموم مردم این بوده است که این را یک کسب و کار می نامند. ولی به آن بعنوان یک سرگرمی نگاه می کنند.

 

اولین قدم را بردار

پس در اولین قدم برای تبدیل سرگرمی به کسب و کار در منزل، باید این کار را بعنوان یک شغل نگاه کنید و نه یک سرگرمی. شما با دانستن این موضوع که کسب و کار ثروت می آفریند و سرگرمی ثروت را از بین می برد، پی خواهید برد. این موضوع به نظر ساده می آید، اما برخی از افراد به دور از واقعیت هستند. آنها می گویند که به پول اهمیت نمی دهند و این کار را فقط برای علاقه انجام می دهند.

البته درست است، سرگرمی چیزی است که باید به آن علاقه داشته باشید اما شما باید این موضوع را در نظر بگیرید که برای راه اندازی و حفظ کسب و کار، عشق و علاقه کافی نیست. شما به سود کردن نیاز خواهید داشت.

 

کسب و کار در منزل

 

اما اگر این کار برای شما درآمدزایی ندارد، برای شما بسیار سخت خواهد بود که ۱۰ یا ۲۰ و یا شاید ۳۰ ساعت در هفته بر روی آن وقت بگذارید. فقط برای اینکه به آن علاقه دارید؟ سرگرمی و کار، هر دو باید با علاقه انجام شود، ولی اگر برای شما درآمدی حاصل نمی شود، این یک کسب و کار واقعی نخواهد بود که توانایی رشد داشته باشد.

پس بنابراین اگر می خواهید علاقه مندی های خودتان را به کسب و کار در منزل تبدیل کنید باید به چشم یک شغل واقعی به آن نگاه کنید. این نگاه فقط با شناخت و قبول کردن واقعیت، شکل می گیرد، تا کسب و کاری برایتان بوجود بیاورد که توانایی درآمدزایی دارد. زمانیکه شما این موضوع را درک کردید، کسب و کارتان را با حداقل هزینه استارت می کنید، درآمد شما افزایش خواهد یافت و سود زیادی بدست می آورید.

این سود باعث حرکت و اشتیاق شما نسبت به کسب و کارتان می شود که با عشق و علاقه آن را انجام می دهید. و این عشق را با مشتریان خود به اشتراک خواهید گذاشت.