گوشی سامسونگ گلکسی اس 9

نتایج ناامید کننده تست باتری گلکسی اس ۹

گوشی سامسونگ گلکسی اس ۹ در تست عمر باتری نتایج ناامید کننده ای بدست می دهد

بعد از ۴ ماه تست متداول نتایج ما بصورت زیر می باشد.

در ماه فوریه گذشته ۲ گوشی سامسونگ یعنی گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس به بازار عرضه شد. گرچه انتظارات زیادی از عمر باتری این ۲ گوشی داشتیم. ولی برخلاف انتظارات گلکسی اس۹ و اس۹ پلاس در واقع همان باتری گلکسی اس۸ و اس۸ پلاس گذشته را دارند. که به ترتیب ۳۰۰۰ و ۳۵۰۰ میلی آمپر است. هرچند انتظار داشتیم که حداقل باتری ارائه شده در این ۲ گوشی از باتری گوشی های ۲۰۱۷ این کمپانی قوی تر باشد.

به دلیل وجود پردازنده قدرتمند کوالکام اسنپدراگون ۸۴۵ در این ۲ گوشی سامسونگ ، انتظار می رفت تا این کمپانی از باتری قوی تری در ساخت گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس استفاده کند. البته این پردازنده فقط در نسخه های ارسالی به آمریکا و برخی کشور های دیگر وجود داشت. و برای برخی کشور های دیگر با چیپ اکسینوس تجهیز شده است. البته در اکثر نسخه های تست شده، پردازنده اسنپدراگون ۸۴۵ یافت شد.

گوشی سامسونگ گلکسی s9

کمپانی کوالکام قول داده است که چیپست های اسنپدراگون ۸۴۵ در مقایسه با چیپست های ۸۳۵ که در گوشی های گلکسی اس۸ و اس۸ پلاس بودند، ۳۰% بهینه سازی مصرف انرژی داشته باشند. البته قابلیت صرفه جویی مصرف باتری در گوشی سامسونگ گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس این امکان را می دهد تا مدت زمان بیشتری در مقابل ۲ گوشی گلکسی اس ۸ ، روشن بماند. هرچند گلکسی اس ۸ از پردازنده ضعیف تری استفاده می کند.

البته در تست های باتری که توسط ما انجام شد، نشان می دهد باتری گلکسی اس ۹ زودتر از باتری گوشی سامسونگ گلکسی اس ۸ خالی می شود. و گلکسی اس ۹ پلاس در مقابل گلکسی اس ۹ بهتر بود. و خالی شدن باتری گلکسی اس ۸ پلاس بیشتر از همه طول کشید. هرچند با اختلاف ۴ درصدی بود.

از سوی دیگر نتایج نشان می دهد، در زمان استفاده نشدن گوشی ها، گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس بیشتر از گوشی های گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس باتری نگه می دارند. این خبر خوبی است.

پردازنده اسنپدراگون 845 گوشی سامسونگ

گوشی سامسونگ گلکسی اس ۹ پلاس با یک شارژ کامل می تواند از صبح تا شب نیاز های معمولی شما را پوشش بدهد. و البته این موضوع سوالی را برمی انگیزد : آیا گلکسی اس ۹ پلاس از مزایای قول داده شده اسنپدراگون ۸۴۵ توسط کوالکام، را شامل نمی شود ؟ و یا اینکه این چیپست فقط بصورت تئوری بهینه مصرف انرژی شده است.

نتایج تست گوشی سامسونگ گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس

در این تست ۳ گوشی گلکسی اس ( یک عدد با پردازنده اکسینوس ) و ۴ گوشی گلکسی اس ۹ پلاس مورد تست باتری قرار گرفته است. برخی از گوشی ها از سامسونگ قرض گرفته شد و برخی هم خریده شد. نتایج واقعا ناامید کننده بود پس ما بارها و بارها تست را تکرار کردیم.

جدول زیر نشان دهنده متوسط زمان نگه داری باتری در زمان تست می باشد. البته منهای گوشی که پردازنده اکسینوس دارد. البته در مقایسه با متوسط نتایج دو گوشی گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس. با توجه به اینکه گوشی های گلکسی اس ۸ و اس ۹ اندازه صفحه نمایش یکسانی دارند. ۵٫۸ اینچ برای گوشی های اس ۸ و اس ۹ و ۶٫۲ اینچ برای اس ۸ و اس ۹ پلاس.

یکسان بودن اندازه صفحه نمایش به این معنی می باشد که هیچ یک از این گوشی ها انرژی بیشتری صرف نور صفحه نمی کند.

همچنین اطلاعات جدول نشان می دهد، مدت نگه داری باتری در مقایسه با نمره گلکسی اس ۸ چقدر می باشد. با توجه به اینکه در پردازنده اسنپدراگون ۸۴۵ ، ۳۰% بهینه سازی مصرف انرژی شده است. این عدد فقط تئوری می باشد و تست واقعی چیز دیگری را نشان می دهد.

و در آخر، نتایج تست باتری را در مقایسه با گوشی سامسونگ سال گذشته گلکسی اس ۸ را با هم دیدیم. گلکسی اس ۹ زودتر از گوشی سال گذشته گلکسی اس ۸، باتری تمام کرد. البته با اختلاف ۳٫۱- درصدی. و گلکسی اس ۹ پلاس ۴ درصد بیشتر از گلکسی اس ۸ دوام آورد. این یک پیشرفت می باشد ولی در مقابل با انتظارات اصلا به چشم نمی آید.

و همچنین تست انجام شده با پردازنده اکسینوس ۹۸۱۰ نشان می دهد، گوشی سامسونگ گلکسی اس ۹ با یک شارژ کامل می تواند تا ۱۵ ساعت و ۲۰ دقیقه مورد استفاده قرار گیرد.

 

مرتبط : گلکسی S9 یکی از بهترین تلفن های همراه برای شارژ وایرلس

 

 

باتری گلکسی اس ۹ در حالت بیکار دوام بیشتری دارد.

اگر باتری گوشی در حال شارژ شدن نباشد ، پس در حال تخلیه و دشارژ می باشد. همه گوشی های هوشمند زمانیکه از آنها استفاده ای نمی شود، باتری مصرف می کنند. این وضعیت را حالت بیکار می گویند. گوشی در این وضعیت با اینکه در حال استفاده نیست، ولی پیام ها را چک می کند، دیتا رد و بدل می کند و اپلیکیشن هایی را اجرا میکند.

برای انجام تست در حالت بیکار، بعد از اینکه ۲ گوشی گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۸ کامل شارژ شدند. در وضعیت هواپیما ، ۵۰% نور صفحه قرار داده شد. و در یک زمان از شارژ جدا شدند.

نتایج نشان می دهد، گلکسی اس ۹ در مقایسه با گلکسی اس ۸ بسیار آرامتر باتری تخلیه می کرد. بعد از گذشت ۷۲ ساعت گلکسی اس ۹ ۵۰% و گلکسی اس ۸ ۵۹% باتری تخلیه کرده بودند. بعد از گذشت ۷ روز گلکسی اس ۸ در حال استفاده از انرژی نهایی باتری بود. ولی گلکسی اس ۹ هنوز دارای ۲۵ درصد باتری بود.

گوشی سامسونگ گلکسی اس 9

چگونه باتری گوشی گلکسی اس ۹ را بدون نصب هیچ اپلیکیشنی بهینه کنیم.

هیچ تلفن همراهی نیست که از هدررفت باتری در امان باشد. هر چقدر شما استفاده های سنگین تری ( مانند پخش فیلم و جستجو در نقشه ) داشته باشید، سرعت تخلیه باتری هم بیشتر می شود. گوشی سامسونگ گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس تنظیماتی دارند که می توان باتری را برای نگه داری بیشتر بهینه کرد.

  • وای فای و بلوتوث را در زمانیکه استفاده نمی کنید، خاموش کنید.
  • حالت ذخیره انرژی وای فای را روشن کنید. این حالت مصرف انرژی را در زمانی که از وای فای استفاده نمی کنید، کاهش می دهد.
  • دو حالت ذخیره انرژی را فعال کنید. این حالت ها، نور صفحه نمایش را محدود می کنند. سرعت پردازنده را پایین می آورند. وضعیت همیشه فعال صفحه نمایش را غیر فعال می کند. و حتی ممکن است رزولیشن صفحه نمایش را کمی پایین آورد.
  • اپلیکیشن هایی که مصرف انرژی زیادی ندارند و زیاد از آنها استفاده نمی کنید را مشخص کنید.
  • اپلیکیشن هایی که نمی خواهید در حالت مخفی و یا زمان بیکار بودن گوشی اجرا می شوند را مشخص کنید.