تلویزیون Q900 سامسونگ با صفحه نمایش 8K

تلویزیون جدید سامسونگ با صفحه نمایش ۸K رونمایی شد

تلویزیون جدید سامسونگ با صفحه نمایش ۸K رونمایی شد

کمپانی های سامسونگ ، ال جی و ... در حال ورود به حوزه صفحه نمایش هایی با رزولوشن فوق العاده بالا می باشند.

زمانی را به یاد می آورید که کمپانی های فروشنده تلویزیون از قابلیت های سه بعدی و صفحه خمیده به عنوان بزرگترین مزایا یاد می کردند؟ اما دیگر این مزایا قابل توجه نمی باشند. ولی اکنون جدیدترین قابلیت صفحه نمایش و تلویزیون های هوشمند در نمایشگاه الکترونیک IFA در برلین رونمایی شد. این قابلیت جدید و فوق العاده فناوری ۸K می باشد. صفحه نمایش ۸K چهار برابر بیشتر از صفحه نمایش ۴K کیفیت دارند.

سامسونگ در این نمایشگاه از تلویزیون هوشمند خود Q900 رونمایی کرد. این تلویزیون ۸۵ اینچی اولین تلویزیون با صفحه نمایش ۸K می باشد که بازار آمریکا را هدف قرار داده است. این تلویزیون هوشمند دارای ۳۳ میلیون پیکسل می باشد. و در اکتبر امسال فروش خود را آغاز خواهد کرد. هرچند کمپانی سامسونگ در مورد قیمت این محصول اطلاعاتی نداده است.

مرتبط: بهترین های معرفی شده در نمایشگاه تکنولوژی ایفا ۲۰۱۸
تلویزیون Q900 سامسونگ با صفحه نمایش 8K

همچنین کمپانی ال جی اخیرا تلویزیون هوشمند خود با صفحه نمایش ۸K را با عنوان اولین تلویزیون OLED 8K معرفی کرده است. طبق گزارشات خبرنگاران این تلویزیون ۸۸ اینچی در ژانویه سال دیگر روانه بازار خواهد شد. البته کمپانی شارپ نیز که در ۲۰۱۷ از تلویزیون جدید ۷۰ اینچی خود یعنی LV-70X500E با کیفیت ۸K در کشورهای چین ، ژاپن و تایوان رونمایی کرده بود. اکنون فروش خود را به اروپا آغاز کرده است.

در تلویزیون هایی با صفحه نمایش ۸K تعداد پیکسل ها بسیار افزایش یافته است. به همین دلیل تصویر در صفحه های نمایش بزرگ تر با وضوح بیشتری نمایش داده می شوند. جانگسوک چو معاون بخش صفحه نمایش در کمپانی سامسونگ می گوید : ما شک نداریم که مصرف کنندگان، شاهکار تلویزیون هایی با صفحه نمایش ۸K را در رنگ ، وضوح و صدا تجربه خواهند کرد.

در واقع فناوری ۸K اکنون از بزرگترین مزایای این صنعت محسوب می شود. طبق گفته کارشناسان ، شما می توانید در نزدیک ترین فضای ممکن به صفحه نمایش ۸K بنشینید و تلویزیون تماشا کنید. و حتی مقداری هم از وضوح و کیفیت آن کاسته نخواهد شد.

تلویزیون Q900 سامسونگ با صفحه نمایش 8K

بصورت کلی اغلب مردم نسبت به تعویض گوشی های هوشمند به مدل بالاتر بسیار مشتاق ترند تا تلویزیون های هوشمند. و به همین دلیل تلویزیون های خود را بیشتر نگه می دارند. تا اینکه آن را با مدل بالاتر تعویض کنند. ولی کیفیت ۸K می تواند به یک انگیزه برای مردم تبدیل شود. تا برای تعویض تلویزیون های خود اقدام کنند.

 

آیا صفحه نمایش بزرگ تر بهتر است ؟

امروزه صنعت تلویزیون های هوشمند موفقیت چشمگیری را تجربه می کند. پیشرفت هایی مانند ترکیب ۴K و OLED که باعث بهبود بازار امسال شده است. همچنین در سال ۲۰۱۸ فروش تلویزیون های هوشمند در آمریکا ۱۱ درصد افزایش داشته است. و سرمایه بدست آمده از فروش تلویزیون های هوشمند ۷ درصد رشد داشته است. حتی با کاهش قیمت ۳٫۵ درصدی آن.

همچنین در مورد تلویزیون های ۸K نیز بخوبی پیش خواهد رفت. البته نه تا زمانیکه قیمت ها شکسته نشوند. سامسونگ هنوز در مورد قیمت نهایی تلویزیون هوشمند Q900 چیزی نگفته است. ولی متخصصین قیمت این محصول را حدودا ۱۴۰۰۰ دلار پیش بینی کرده اند.

تلویزیون Q900 سامسونگ با صفحه نمایش 8K

بیکر در NPD می گوید : صفحه نمایش ۸K بصورت جالبی نشان می دهد که تکنولوژی در چه جهتی در حرکت است. ولی در حقیقت این محصولی نیست که برای جابجایی ارقام بزرگ در والمارت طراحی شده باشد.

گای کیندل مدیر بازاریابی تلویزیون های هوشمند در سامسونگ می گوید : در سال ۲۰۱۳ زمانیکه تلویزیون های ۴K به بازار عرضه شدند. تنها ۳ درصد تلویزیون های بفروش رفته را تشکیل می دادند. ولی اکنون این رقم به ۷۰ درصد رسیده است. و حتی در تلویزیون های ۵۵ اینچ به بالا ۹۷ درصد فروش داشته است.

کیندل اضافه می کند : همانطور که تقاضا برای صفحه های نمایش بزرگ تر افزایش پیدا می کند. تقاضای کیفیت تصویر بالاتر نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

و اگر طرف دار سایزهای بزرگ می باشید. تلویزیون هایی با صفحه نمایش ۸K بهترین گزینه برای شما می باشد. به دلیل آنکه اگر شما حتی در یک قدمی تلویزیون قرار بگیرید، ذره ای از کیفیت کم نخواهد شد. حتی اگر شما به صفحه نمایش نزدیک تر شوید جزئیات را با وضوح بیشتری خواهید دید.