حسگرهای هشت میکرونی سامسونگ تحولی جدید در کیفیت دوربین

حسگرهای هشت میکرونی سامسونگ تحولی جدید در کیفیت دوربین

کیفیت دوربین و البته فضای اشغال شده توسط ماژول دوربین یکی از مهم ترین پارامترهایی است که کاربران در خرید گوشی به آن توجه می کنند. از همین رو سازندگان و فعالان این صنعت همواره به دنبال افزایش کیفیت در دوربین محصولات خود بوده و هستند. یکی از روش هایی که اخیرا برای بالا بردن کیفیت دوربین ها مورد استفاده قرار گرفته است استفاده از دوربین های چندگانه و به کارگیری بیش از یک مورد حسگر در دوربین می باشد. البته برای استفاده از این روش باید ابعاد حسگرها کوچک تر شده و فضای مورد نیاز بیش از پیش بزرگ تر نشود. حسگرهای هشت میکرونی سامسونگ نمونه ای از این ابعاد هستند.

همچنین در توسعه حسگرها و استفاده از دوربین چند گانه باید به شکل ظاهری در پنل های گوشی توجه شود تا نارضایتی کاربران را به دنبال نداشته باشد. بدلیل آنکه رابط کاربری فیزیکی یکی از مهمترین فاکتورهایی می باشد که تولیدکنندگان گوشی های هوشمند باید به آن توجه داشته باشند.

 

حسگرهای هشت میکرونی

 

بیشتر بخوانید: ۴ معرفی بزرگ سامسونگ در رویداد گلکسی نوت ۹

 

کمپانی سامسونگ در سال ۲۰۱۸ میلادی در کنار گوشی های هوشمند، از حسگرهای هشت میکرونی خود نیز رونمایی کرد. این کمپانی هدف از ساخت این محصول را افزایش قابلیت دوربین های خود کرده است. با این کار امکان استفاده از فضای ماژول های دوربین بهتر شده و پیکسل های بیشتری را می توان در در آن به کار برد. همچنین می توان اندازه ماژول ها را بدون افت کیفیت کاهش داد. در واقع می توان تعداد دوربین ها را افزایش داد به نحوی که ابعاد گوشی یا بخش دوربین بزرگ تر نشود و جای بیشتری را اشغال نکند. سامسونگ با این با این محصول امکان استفاده بهتر از ماژول های چند گانه در دوربین را فراهم کرده است.

 

حسگرهای هشت میکرونی

 

تولید چنین محصولاتی برای اولین بار توسط سامسونگ در سال ۲۰۱۵ صورت گرفت. در این زمان حسگر های دوربین با اندازه های ۱ میکرون تولید و مورد استفاده قرار گرفتند. بهبود این امر ادامه یافت و در سال ۲۰۱۷، ابعاد این حسگرها به ۹/۰ میکرون رسید. اما اوج این امر در حسگرهای هشت میکرونی برای سال ۲۰۱۸ رقم خورد. این حسگرهای بسیار کوچک قطعا در محصولات پرچم داران سامسونگ مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در تایید این حرف کمپانی سامسونگ اعلام کرده است که سال ۲۰۱۸ از حسگرهای ۸ میکرونی خود در دوربین گلکسی اس ۱۰ استفاده خواهد کرد.

 

بیشتر بخوانید: سامسونگ گلکسی A۹ یک گوشی هوشمند به همراه یک دوربین حرفه ای

 

ویژگی حسگرهای هشت میکرونی :

همانطور که از عنوان این حسگرها مشخص است، یکی از ویژگی این حسگرها اندازه کوچک آنهاست. کمپانی کره ای سامسونگ وعده داده است که با وجود اندازه کوچک تر این محصولات نسبت به قبل، کارایی آنها بیشتر شده است. در واقع این حسگرهای ۸ میکرونی رزولوشن بالایی دارند و این امر با بکارگیری فناوری ایزوسل (ISOCELL ) حاصل شده است. این فناوری موجب می شود تا در حسگرهایی با ابعاد کوچک تر عملکرد تصویر برداری بهبود یابد.

لازم به ذکر است که علاوه بر فناوری ایزوسل، فناوری تتراسل (Tetracell) نیز در این حسگرها مورد استفاده قرار گرفته است. تتراسل چهار پیکسل را با هم ترکیب کرده و در جذب نوردهی تاثیر زیادی دارد. البته فناوری ایزوسل در اکثر گوشی های تولید شده سامسونگ ( از گلکسی اس ۶ به بعد ) به چشم می خورد. طبیعیست که این فناوری روز به روز پیشرفت های چشمگیری تا به امروز داشته است.

از طریق این لینک می توانید اطلاعات مربوط به حسگرهای بکار رفته در دوربین گوشی های سامسونگ را مشاهده کنید.

 

حسگرهای هشت میکرونی

 

  • حسگر ۴۸ مگاپیکسلی ایزوسل Bright GM1
  • حسگر ۳۲ مگاپیکسلی ایزوسل Bright GD1

این حسگرها می توانند ویدئو و تصاویری باکیفیت، با جزئیات دقیق، با کنتراست بالا و به همراه رنگ های غنی تر ثبت کند.