کمپانی یک تریلیون دلاری اپل

اپل چگونه تبدیل به کمپانی یک تریلیون دلاری شد ؟ راز آن چیست ؟

کمپانی اپل چگونه به ارزش یک تریلیون دلاری خود رسیده است؟

سهام کمپانی اپل با رشد چشمگیر خود به ۲۰۵ دلار ، ارزش کمپانی را به ۱ تریلیون دلار رسانده است.

در واقع در ماه آپریل ۱۹۷۶ بود که استیو جایز و استیو وزنیاک و رونالد وین کمپانی اپل را بنیانگذاری کردند. اما چند هفته بعد وین از کمپانی خارج شد و ۵۰۰ دلار بابت فروش ۱۰% سهام اپل دریافت کرد.

و البته الان سهام اپل چیزی حدود ۱٫۰۴۵ تریلیون دلار ارزش دارد. و مشکلات و چالش های بسیار را پشت سر گذاشته است. همچنین سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیون دلاری مایکروسافت در اپل ، که باعث نجات این کمپانی شد. درست است ، زمانیکه پای ساختن یک کمپانی غول پیکر به میان می آید. همیشه داستان و مشکلات زیادی هستند که باید از آنها عبور کرد.

اما چه درس هایی می توانیم از کمپانی اپل بگیریم ؟ و همچنین چه فاکتورهایی باعث می شود تا یک کمپانی به ارزش ۱ تریلیون دلاری برسد ؟ در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 

۱- یک اکوسیستم بسازید

کمپانی 1 تریلیون دلاری اپل

تین تزو ، بنیانگذار کمپانی زورا اخیرا سهام کمپانی خود را از خصوصی به عمومی تغییر داده است. و سهامی عام این کمپانی باعث رشد ۱۱۷ درصدی زورا شده است.

گرچه تین قبل از راه اندازی کمپانی زورا ، فقط یک کارمند تازه کار در شرکت SalesForce.com بود. او می گوید : یک روز مارک بنیوف به من زنگ زد و از من خواست اگر تمایل داشته باشم با استیو جابز ملاقات کنم. اما مشکلی در میان بود، تین در حال تفریح در ایتالیا بود. و تقریبا نمی توانست به ملاقات برسد. و این تنها شانس من برای ملاقات با استیو جابز بود. اما بعد از آن مارک خلاصه ملاقات خود با استیو جابر را با من در میان گذاشت. و نکته مهم آن بود که  Salesforce.com نیاز به یک پلتفورم برای ساخت اپلیکیشن های ابری داشته است. البته این موضوع بدلیل تاثیرات شبکه باعث ایجاد مشکلات زیادی میشد. همچنین این پلتفورم باعث شد تا Salesforce.com جای پای خود را در بخش های مختلفی از بازار محکم کند. بدون آنکه هزینه سنگینی برای رشد متحمل شود.

نتیجه آن شد که کمپانی مجبور به گذراندن زمانی برای ساخت این پلتفورم شد. این پلتفورم AppExchange نام گرفت. و یکی از اصلی ترین فاکتورهای موفقیت این کمپانی بود. در حال حاظر کمپانی Salesforce.com حدود بیش از ۱۰۰ بیلیون دلار ارزش دارد.

 

۲ – نسبت به مشتریان تعهدی قوی داشته باشید

کمپانی یک تریلیون دلاری اپل

فقط با اندکی سرمایه ، اریک یوان توانست کمپانی زوم (Zoom) را به یک کمپانی قدرتمند تبدیل کند. زوم یک پلتفورم ارائه دهنده سرویس کنفرانس های ابری می باشد. البته بیاد داشته باشید که او با این سرمایه اندک توانست حتی با رقیبان قوی تر از خود بجنگد.

با توجه به گفته های اریک یوان ، تبدیل شدن به کمپانی ۱ تریلیون لازمه چند چیز می باشد. اریک ، در مقام اول مشتری مداری و سپس پروسه بلند مدت تعهد به مشتری را تاکید می کند. اینها مهمترین اساس رشد و مستقل سازی کمپانی می باشد. البته فراموش نکنید کمپانی اپل بعد از گذشت ۴۲ سال به این مرحله رسیده است. حواس خود را نسبت به کمپانی هایی که فقط به سود کوتاه مدت فکر می کنند پرت نکنید. این کمپانی ها برای آنکه به این سودهای کوتاه مدت برسند دست به هرکاری می زنند.

شما باید نسبت به اهداف بلند مدت خود متعهد باشید. و بر روی کیفیت محصول و تجربه مشتریان تمرکز کنید. حتی اگر تصمیمات شما در کوتاه مدت سود کمتری برای شما دارد. بعنوان مثال رسیدگی به یک مشتری ناراضی و حتی خارج کردن آن از قرارداد که منجر به ضرر یا سود کم شود. بیاد داشته باشید در حقیقت بزرگترین سرمایه گذاری کمپانی شما ، رضایتمندی مشتریان می باشد. بدلیل آنکه ، آنچه در مورد کمپانی شما گفته می شود موفقیت و شکست شما را رقم خواهد زد.

 

۳ – متفاوت باشید

کمپانی یک تریلیون دلاری اپل

تحلیل اطلاعات امروزه بازار داغی دارد. البته این موضوع برای فرانک بین خوشحال کننده است. کمپانی او ، لوکر (Looker) بدلیل داشتن تکنولوژی منحصربفرد در زیرساخت خود توانسته است تا در بازار رشد خوبی داشته باشد. در حال حاضر ۱۴۰۰ مشتری دارد. و در میان آنها کمپانی های بزرگی مانند سیگنا به چشم می خورد.

بعد از صحبت با فرانک، او گفته است. توصیه من به کارآفرینانی که می خواهند کمپانی یک تریلیون دلاری بعدی را بسازند این است. فکر کنید چه کارهایی می توانید انجام دهید تا چیزی مفید و باارزش بسازید. چیزی کاربردی که مشتریان شما را برای همیشه به شما وفادار کند. و همچنین چیزی که باعث انگیزه کارمندان شما شود. که آنها نیز می توانند کارهای غیر ممکن انجام دهند.

ما در کمپانی لوکر بدنبال آن هستیم تا بفهمیم چگونه کارها را خارج از عرف به شکلی متفاوت انجام دهیم. حتی اگر مردم بگوید این کار غیر ممکن است. زمانیکه شما فهمیدید که چیزی خاص درونتان دارید. منتقدین و افراد منفی باف را انکار کنید. آنها فقط به شما می گویند نمی شود ، امکان ندارد ، دیگران نتوانسته اند. در عوض به راه حل تمرکز کنید. من زمانی را بیاد می آورم که مردم چقدر نسبت به کمپانی اپل شک برانگیر و منفی نگاه می کردند.

درست است، کسی که تخصصش ساخت کامپیوتر است می تواند یک گوشی موفقیت آمیز بسازد. کمپانی اپل خودش را باور داشت. و آنها متوقف نشدند ، همچنان به ساخت ارزش برای مشتریان ادامه دادند. اپل با ساخت اپلیکیشن و سرویس های متعدد بر روی تجربه مشتریان متمرکز شد. و دیگر مشتریان برند اپل را برای گوشی هایی که می ساخت ، نمی خواستند. بلکه برای ارزشی که به آنها می بخشید، می خواستند. و اینگونه کمپانی اپل توانست مشتریانی بسیار متعهد و وفادار برای خود بسازد. این کلیدی برای رشد و موفقیت می باشد. متفاوت عمل کنید. به ساخت و تولید ارزش ادامه دهید.

 

مرتبط : مدیر سابق اپل ۴ کلید رشد و موفقیت در کسب و کار را بیان می کند

 

۴ – به بالاترین پله موفقیت فکر کنید

کمپانی یک تریلیون دلاری اپل

نیر پولاک ، بنیانگذار و مدیر شرکت اگزابیم (Exabeam) می باشد. این کمپانی در زمینه اطلاعات امنیتی و مدیریت رویدادها به شیوه بسیار مدرن فعالیت می کند. برخی از مشتریان بزرگ این کمپانی هولو ، سیف وی ، ای دی پی و … می باشند.

وی نظر خود را در مورد ۱ تریلیون دلاری شدن کمپانی اپل بیان می کند. برای یک تریلیون دلاری شدن باید اول از یک بازار گسترده شروع بکار کنید. البته برای کمپانی اپل بهترین موقعیت ، ورود به بازار پررشد گوشی های هوشمند بوده است. سپس باید با ایجاد محصولی کاملا جدید و بهتر بازار رایج را به چالش بکشید. بعنوان مثال سرویس رابط کاربری که به حرکات عکس العمل نشان می دهد. پس از آن باید به مشتری نشان دهید که چقدر این موضوع می تواند برای او کاربردی و لذت بخش باشد. بطوری که مشتریان دوست داشتن محصولتان را به دیگران انتقال دهند. در حقیقت هیچ بازاریابی بهتر از ساخت یک مشتری راضی نمی باشد.