ردیابی ایفون سرقت شده

آموزش ردیابی ایفون سرقت شده ، قفل و حذف اطلاعات آن

آموزش ردیابی ایفون سرقت شده ، قفل و حذف اطلاعات آن

امروزه با وابستگی بیشتر تکنولوژی، گم شدن و یا به سرقت رفتن گوشی و یا محصولاتی از این قبیل به یکی از نگرانی های بزرگ تبدیل شده است. کمپانی اپل قابلیتی را به محصولات خود اضافه کرده است تا اشخاص بتوانند به ردیابی ایفون سرقت شده و یا دیگر محصولات بپردازند. این قابلیت همچنین در گوشی های اندروید توسط گوگل ایجاد شده است.

البته کمپانی اپل برای امنیت محصولات خود، تلاش های زیادی انجام داده و همواره این بخش را توسعه داده است. استفاده از حسگر اثر انگشت با دقت بالا و تکنولوژی تشخیص چهره از جمله این موارد است؛ ولی پایان کار نیست.

 

بیشتر بخوانید: کمپانی اپل چگونه به ارزش یک تریلیون دلاری خود رسیده است؟

 

راه حل کمپانی اپل

اپل همه جوانب را در نظر گرفته و برای حل این مشکل نیز فناوری های خاصی را به کار گرفته است. اپل برای به حداقل رساندن خسارات کاربران خود در هنگام مفقودی یا سرقت از سرویس Find My iPhone استفاده کرده است. این سرویس برای آیفون، آیپد و مک بوک های این کمپانی در دسترس می باشد. با استفاده از این سرویس رایگان، کاربر در هنگام از دست دادن وسیله هوشمند خود می تواند به کمک ردیابی ایفون سرقت شده خود را پیدا کند.

در واقع با استفاده از پلتفرم iCloud می توان به محل دقیق محصول دست یافت، دستگاه را قفل کرد. و یا حتی کاربر در صورت نیاز می تواند این اطلاعات را حذف و از دسترس خارج کند. البته لازم به ذکر است که برای استفاده از این قابلیت، کاربران باید قبل از مفقود شدن آیفون خود، تنظیمات مرتبط به Find My iPhone را انجام دهند. در غیر این صورت و در مواقع لزوم، ردیابی و دست یابی و به اطلاعات ممکن نخواهد بود.

البته به یاد داشته باشید سعی کنید برای آیفون خود رمز بگذارید تا در صورت گم شدن اشخاص به اطلاعات شما دسترسی نداشته باشند.

 

نحوه ردیابی ایفون و دیگر محصولات اپل

اگر شما از امکانات محصولات آیفن استفاده می کنید و در عین حال از مفقود شدن یا سرقت آن نگران هستید، می توانید با استفاده از این سرویس، میزان خسارت های خود را به حداقل برسانید. حتی اگر موفق به پیدا کردن گوشی خود نشوید، می توانید از اطلاعات خود محافطت نمایید. بنابراین بهترین راه، انجام تنظیمات این سرویس قبل از گم شدن و برای مواقع ضروری می باشد.

ابتدا به بخش Setting گوشی آیفون و یا بخش System Preferences در مک بوک مراجعه کنید. قسمت iCloud را انتخاب کنید و گزینه Find My iPhone را انتخاب کنید. البته اگر گزینه دوم در زیر آن را فعال کنید، آیفون شما در زمان کمبود باتری قبلا از آنکه خاموش شود اطلاعات لوکیشن خود را به سرور ارسال می کند.

بنابراین حتی اگر آیفون شما خاموش هم شده باشد، می توانید آخرین مکانی که قبل از خاموشی در آن بوده است را مشاهده کنید.

 

ردیابی ایفون سرقت شده

 

سپس به سایت iCloud بروید و با حساب کاربری اپل خود وارد شوید. و گزینه Find My iPhone را انتخاب کنید. برای ورود پیدا کردن به این بخش باید مشخصات کاربری اپل آیدی خود را مجدد وارد کنید.

 

 

سپس نقشه ای را نمایش می دهد و شما می توانید محل دقیق آیفون به سرقت رفته و یا هر محصول هوشمند اپل خود را مشاهده کنید. البته می توانید دستگاه مورد نظر خود را از بالای صفحه انتخاب کنید، البته اگر دارای چند دستگاه اپل می باشید.

همچنین توسط گزینه های نمایش داده شده در زیر عکس آیفون یا محصول می توانید اطلاعات شخصی خود را پاک کنید ویا آلارم را به صدا دربیاورید.

 

سرقت محصولات هوشمند اپل

 

البته کمپانی اپل فقط به این موارد بسنده نکرده و در تلاش است تا با بکارگیری فناوری های جدیدتر، سرقت محصولات خود را برای همیشه از بین ببرد.