گوشی تاشوی سامسونگ

گوشی تاشوی سامسونگ Galaxy X به زودی رونمایی می شود

گوشی تاشوی سامسونگ Galaxy X ؛ به زودی رونمایی می شود

گوشی تاشوی سامسونگ که Galaxy X نام دارد یکی از جدیدترین محصولات این کمپانی است که به زودی و در نمایشگاه CES 2019 رونمایی و به علاقه مندان معرفی می شود.

 

گوشی تاشوی سامسونگ

 

کمپانی سامسونگ، یکی از شرکت های خوشه ای کره نوبی است که در زمینه های مختلفی فعال می باشد. در سال ۱۹۳۸، این کمپانی بر اساس سه ویژگی قدرت، بزرگی و جاودانگی این نام را برای خود انتخاب کردند. آنها از همان ابتدا سعی داشتند تا محصولات خود را بر اساس این سه ملاک تولید کنند. کار و تلاش به وقفه مسئولان نتیجه داد و آنها را به یکی از شرکت های بزرگ جهان در زمینه تکنولوژی بدل کرده است که سهم زیادی در بازارهای جهانی دارد.

 

بیشتر بخوانید : برنامه ها و محصولاتی که در نمایشگاه CES 2019 ارائه خواهند شد

 

سامسونگ در آسیای شرقی و حتی سایر نقاط جهان رقیبان بسیار جدی از جمله اپل ، هوآوی و ال جی  دارد. از همین رو همواره با بکارگیری فناوری های جدید و ایجاد نوآوری محصولات متنوعی را تولید و روانه بازار می کند. ایجاد نوآوری در بخش های مختلف گوشی مانند صفحه نمایشگر، دوربین، پردازنده، گرافیک، اینترنت و … به چشم می خورد. اما تحلیلگران دنیای تکنولوژی اعتقاد دارند، نسل آینده تلفن های همراه متعلق به گوشی های تاشو می باشد. سال ۲۰۱۹ رسما این گوشی ها در اختیار علاقه مندان قرار می گیرند و احتمالا با استقبال ویژه آنها روبرو خواهد شد.

 

گوشی Galaxy X

گوشی تاشوی سامسونگ جدیدترین محصول این کمپانی می باشد که با عنوان Galaxy X شناخته شده است. ایده ساخت یک گوشی که از وسط تا می خورد اولین بار در سال ۲۰۱۶ مطرح شد. سپس در نمایشگاه CES 2018 خبر ساخت این محصول اعلام شد. اما ساخت این گوشی هوشمند ساده نیست و به زمان و تلاش مضاعفی نیاز دارد. با این وجود مسئولین اعلام کرده اند که آن را برای حضور در نمایشگاه  CES 2019 آماده خواهند کرد. تاکنون سرمایه گذاری های زیادی توسط مالکان این غول تکنولوژی صورت گرفته تا بهترین اثر تاشوندگی در این مدل طراحی و ساخته شود.

 

بیشتر بخوانید: گوشی تاشو ال جی در نمایشگاه CES ۲۰۱۹ معرفی خواهد شد

 

مختصری از ویژگی های گلکسی ایکس

جزئیات کمی از ویژگی های گوشی تاشوی سامسونگ منتشر شده است. در ساختار آن از دو صفحه نمایشگر استفاده شده که از نوع اولد انعطاف پذیر (AMOLED) می باشند. این دو صفحه به نحوی در کنار هم قرار گرفته اند که مانند یک کتاب به سمت داخل تا می شود. در واقع گوشی تاشو از نوع تاشوی وارون است که در صورت تا شدن، نمایشگرها به سمت بیرون قرار می گیرند. البته ممکن است در آینده انواع دیگری از گوشی های تاشو نیز طراحی شوند.

نمایشگرها در صورت تاشدن وسیله را به یک گوشی ۴٫۵ اینچی تبدیل خواهند کرد. همچنین اگر نمایشگرها باز شوند تبلتی ۷٫۳ اینچی را شکل خواهند داد.

 

 

نگرانی های سامسونگ

یکی از نگرانی های سامسونگ تولید نمایشگرهای اولد (OLED) انعطاف پذیرمی باشد. این نوع صفحه نمایش بسیار هزینه و همچنین زمان بر خواهد بود. از همین رو قیمت تمام شده محصول را بسیار افزایش و به ۱۸۵۰ دلار می رساند که دو برابر قیمت آخرین گوشی تولید شده سامسونگ است. بنابراین مسئولین سعی داند تا ابتدا مدل های سبک تری از گوشی تاشوی خود را به کاربران عرضه و بازخورد های آنان را بررسی نمایند.