ساعت BIG BANG MECA–10

ساعت BIG BANG MECA–۱۰ طرحی به مناسبت ۱۰ سالگی بیت کوین

ساعت BIG BANG MECA–۱۰ ؛ طراحی به مناسبت ۱۰ سالگی بیت کوین

به مناسبت جشن ده سالگی ارز دیجیتال بیت کوین، هابلوت طی مراسمی از محصول جدید خود رونمایی کرد. این ساعت BIG BANG MECA–۱۰ دارد و به افتخار بیت کوین، طرح معروف این ارز بر روی آن نقش بسته است.

 

ساعت BIG BANG MECA–10

 

بیشتر بخوانید: ساعت فسیل اسپرت جدیدترین ساعت کمپانی Fossil

تاریخچه هابلوت

هابلوت (Hublot)، یکی از کمپانی های مهم طراحی و تولید ساعت های لوکس در جهان است. هابلوت در ابتدا یکی از زیر مجموعه های کمپانی  Binda Group  بود. اما در سال ۱۹۷۶، راه خود را از این کمپانی جدا کرد. در واقع به صورت مستقل در سوئیس مستقر و فعالیت های خود را از سر گرفت. این بخش جدید و مستقل، MDM  نام گذاری شد و ساعت های خود را با برند Hublot  روانه بازار کرد. از افتخارات هابلوت می توان به تولید ساعت برای بازی های مهم فوتبالی و … اشاره کرد. مثلا در بازی های جام ملت های اروپا یا بازی های جام جهانی، از ساعت های این کمپانی مورد استفاده قرار گرفت.

همچنین هابلوت، اسپانسر بسیاری از تیم های مطرح فوتبالی مانند منچستر یونایتد، بایرن مونیخ و یوونتوس نیز بوده است. از این رو یک برند شناخته شده در جهان است. اما آنچه که به تازگی نام این کمپانی را بر سر زبان ها انداخته یک مراسم رونمایی خاص و جالب است. در این مراسم که به تازگی انجام شده، یکی از ساعت های سری MECA-10 به علاقه مندان معرفی شده است.

این ساعت با نام BIG BANG MECA–۱۰ به افتخار ۱۰ سالگی ارز دیجیتالی بیت کوین طراحی و معرفی شده است. در این مقاله ویژگی های مختصری از محصول جدید کمپانی سوئیسی هابلوت، مورد بررسی قرار گرفته است.

 

خصوصیات ساعت هابلوت

همانگونه که در ساختار بیت کوین تعریف شده است، تعداد ۲۱ میلیون از این نوع پول استخراج خواهد شد. کمپانی هابلوت با اقتباس از این عدد، تعداد محدودی ساعت BIG BANG MECA–۱۰ را تولید خواهد کرد که برابر ۲۱۰ نمونه خواهد بود. جنس بدنه ساعت از سرامیک و ضخامتی ۴۵ میلیمتری خواهد داشت. روی قاب دور ساعت، اعداد و حروفی مشابه اطلاعات تراکنش پرداخت این ارز حک شده است.

 

ساعت BIG BANG MECA–10

 

این ساعت از یک طراحی و شکل زیبا برخوردار است. بر روی صفحه، آرم بیت کوین نقش بسته است. همچنین طرح BIG BANG MECA–۱۰، نیز بر روی بند آن درج شده است. مسئولان کمپانی اعلام کرده اند که به افتخار ۱۰ سالگی بیت کوین، موتور این ساعت می تواند کارکردی مداوم به مدت ده روز داشته باشد. بدون اینکه به کوک مجدد و یا بسته شدن روی دست نیاز داشته باشد.

البته باید گفت که این ویژگی فقط منحصر به این ساعت نیست. تمامی ساعت های سری MECA-10، این قابلیت را دارند و این تطابق کاملا تصادفی است.

 

بیشتر بخوانید: اپل واچ سری ۴ یکی از بهترین و جذاب ترین ها

 

ساعت BIG BANG MECA–10

 

این کمپانی تنها تولید کننده ساعتی است که محصولات خود را با استفاده از ارزهای دیجیتالی به فروش می رساند. در واقع علاقه مندان باید این ساعت را با بیت کوین خریداری کنند. به همین منظور و برای مدیریت تراکنش ها و خرید، همکاری نزدیکی با یک شرکت کارگزاری آسیایی به نام OS Limited خواهد داشت.

در مراسم رونمایی ساعت BIG BANG MECA–۱۰، در مورد زمان عرضه و یا قیمت احتمالی آن صحبتی نشده است. اما مجله بلومبرگ قیمت حدودی آن را ۲۵۰۰۰ دلار اعلام کرده است.