گوشی هوآوی P20 Pro

هوآوی اپل را غفلگیر می کند و دومین جایگاه فروش گوشی را از آن خود می کند.

هوآوی از اپل سبقت می گیرد و دومین جایگاه فروش گوشی های هوشمند را از آن خود می کند.

کمپانی هوآوی در فروش گوشی های هوشمند از رقبا سبقت می گیرد. البته این موفقیت را مدیون پرچمدارش گوشی P20 است.

بر اساس تحقیقات بازار منتشر شده در چهارشنبه، هوآوی در ربع دوم سال ۲۰۱۸ با فروش چشمگیر خود اپل را غافلگیر کرده است. و تبدیل به دومین فروشنده گوشی های هوشمند جهان شده است.

طبق گزارشات کانالیس ، این کمپانی چینی که تحت فشار قوانین وضع شده می باشد. با افزایش فروش ۴۱ درصدی در ربع دوم، توانست فروش گوشی های هوشمند خود را به ۵۴ میلیون دستگاه برساند. همچنین گزارش داده است که هوآوی موفقیت خود را مدیون تقاضای بسیار بالای بازار برای پرچمدارش ، گوشی P20 و گوشی های سری Honor می باشد.

کمپانی سامسونگ همچنان پادشاهی خود را در رتبه نخست فروش گوشی های هوشمند حفظ کرده است. هرچند این میدان توسط هوآوی در حال ربوده شدن است. همچنین سامسونگ با فروش ۵۴ میلیون دستگاه ، کاهش فروش ۸ درصدی خود را بعد از سالها فعالیت در زمینه گوشی های هوشمند تجربه می کند. کمپانی اپل نیز با فروش ۴۱ میلیون دستگاه و رشد ۱ درصدی، به سومین جایگاه فروشنده گوشی های هوشمند سقوط می کند.

سبقت هوآوی از اپل

مو جیا در گزارش کانالیس می گوید : استراتژی کمپانی هوآوی بعد از ۶ ماه به تکامل خود رسیده است. همچنین این کمپانی بدلیل وجود فشارهای مقامات آمریکا ، نتوانسته است با شرکت های حمل و نقل این کشور همکاری کند. علیرغم این موضوع کمپانی هوآوی تصمیم می گیرد تا بجای تقلا برای تسلط یافتن بر بازار بزرگی مثل آمریکا ، بر روی بازار های کوچک تمرکز کند، تا به سودآوری برسد.

هرچند، در سال دیگر این کمپانی چینی با مشکلاتی همراه خواهد بود. هوآوی اکنون علاوه بر گوشی های هوشمند ، تجهیزات شبکه نیز تولید می کند. از طرفی دیگر FBI و CIA و سازمان امنیت ملی آمریکا در ماه فوریه، در کنگره ای به آمریکایی ها توصیه کرده اند تا از محصولات و خدمات هوآوی استفاده نکنند. البته دلیل این توصیه را نگرانی امکان جاسوسی از اطلاعات اعلام کرده اند.

همچنین در ماه ژانویه کمپانی بزرگ مخابراتی AT&T از طرح ویژه برای فروش گوشی های Mate 10 Pro خارج می شود. شرکت زیرمجموعه، Verizon هم بدلیل فشارهای سیاسی دیگر از این دستگاه حمایت نمی کند.