سرمایه گذاری کمپانی سامسونگ

سرمایه گذاری ۲۰ بیلیون دلاری سامسونگ در هوش مصنوعی و ۵G

سرمایه گذاری ۲۰ بیلیون دلاری کمپانی سامسونگ در هوش مصنوعی و ۵G

کمپانی سامسونگ بدنبال استخدام ۱۰۰۰ محقق هوش مصنوعی می باشد.

با توجه به گزارشات CNBC ، کمپانی سامسونگ بدنبال سرمایه گذاری ۲۰ بیلیون دلاری بر روی تکنولوژی های در حال ظهور مانند هوش مصنوعی می باشد. این سرمایه گذاری فقط بخش کوچکی از تجمیع سرمایه ۱۶۱ بیلیون دلاری برای این تحقیقات در ۳ سال آینده می باشد. البته سامسونگ گفته است ، نزدیک به ۷۰ درصد این سرمایه گذاری در کشور پایه این کمپانی یعنی کره جنوبی صرف خواهد شد.

البته این سرمایه ۲۰ بیلیون دلاری در اولویت اول در جهت ساخت تکنولوژی های جدید برای تجهیز ساختمان ها و ماشین های آینده  صرف خواهد شد. و همچنین در تحقیقات صنعت دارو و دیگر صنایع مانند هوش مصنوعی و تکنولوژی نسل پنجم موبایل هزینه خواهد شد. همچنین کمپانی سامسونگ گفته است در این راستا بالغ بر ۴۰ هزار شغل در ۳ سال آینده بوجود خواهد آورد. و ۱۰۰۰ موقعیت شغلی آن برای تحقیقات در مراکز هوش مصنوعی سراسر جهان مانند انگلیس ، آمریکا ، روسیه و کره جنوبی می باشد.

کمپانی سامسونگ اکنون یکی از بزرگترین تولید کننده گوشی های هوشمند ، تبلت و تکنولوژی های پوشیدنی می باشد. ولی در مورد تولید قطعات قدرتمند صنعت نیمه هادی و ارسال آن به شرکت هایی مثل اپل نیز اغراق هم می کند.

کمپانی سامسونگ این اطلاعیه را پس از گزارشات درآمد خود در هفته گذشته منتشر کرده است. طبق این  گزارشات ، کمپانی سامسونگ کمترین رشد درآمد را در ربع دوم نسبت به سال تجربه می کند. رشد درآمدی این کمپانی در ربع دوم سال -۴ درصد بوده است. البته به این دلیل است که سامسونگ گوشی های هوشمند کمتری نسبت به متوسط فروش خود داشته است. با در نظر گرفتن اینکه فروش گوشی های گلکسی اس ۹ بشدت ضعیف بود. البته با توجه به عرضه شدن گلکسی نوت ۹ در هفته آینده ، چنین موضوعی دور از انتظار نبوده است.