صفحه نمایش هوشمند لنوو

صفحه نمایش هوشمند گوگل تا پایان سال روانه بازار می شود.

صفحه نمایش هوشمند گوگل تا پایان سال روانه بازار می شود.

طبق گزارش نیکی ، صفحه نمایش هوشمند گوگل به قصد رقابت با محصول اکو شو آمازون تولید خواهند شد.

کمپانی گوگل از قبل روح خود را در صفحه های هوشمند ( اسپیکرهای هوشمند بهمراه صفحه نمایش ) دمیده است. و صفحه نمایش هوشمند مجهز شده به دستیار گوگل تولید شده است. ولی اکنون این غول جستجوگر تصمیم دارد تا با سرمایه گذاری وارد این حوزه شود. به گزارش نیکی تا پایان امسال این کمپانی برنامه دارد. تا با تولید صفحه نمایش هوشمند گوگل ، با محصول آمازون یعنی اکو شو (Echo Show) به رقابت بپردازد.

البته شایعات پخش شده از زنجیره تامین این خبر را شک برانگیز می کند. ولی طبق گزارشات خبرگزاری نیکی گفته می شود کمپانی گوگل برای قبل از تعطیلات آخر سال برنامه دارد. یک منبع به یک انتشارات ژاپنی گفته است: کمپانی برای تولید سری اولیه صفحه نمایش هوشمند گوگل قصد دارد تا ۳ میلیون دستگاه روانه بازار کند. و این یک برنامه قدرتمند است.

صفحه نمایش هوشمند لنوو ، اولین صفحه نمایش هوشمند بهمراه اسپیکر مجهز شده به دستیار گوگل می باشد.

صفحه نمایش هوشمند لنوو

مزایای اسپیکر های هوشمند با صفحه نمایش

صفحه نمایش هوشمند گوگل ( و یا اسپیکر هوشمند بهمراه صفحه نمایش ) دارای مزایای متعددی می باشد. وجود صفحه نمایش ، انجام تنظیمات ، دیدن اطلاعات ، دنبال کردن طرز تهیه ( بعنوان مثال غذا و … ) و همچنین تماشای یک ویدئو را بسیار آسان کرده است. البته صفحه نمایش هوشمند محصولی است که در آشپزخانه کارایی بسیار زیادی می تواند داشته باشد. بدلیل اینکه در آشپزخانه در حین انجام کار ، می تواند بدون درگیر کردن دست از صفحه نمایش هوشمند استفاده کرد. ولی با تمام این همه مزایا ، هنوز مشخص نیست که این محصول می تواند با یک تبلت و یا لپ تاپ رقابت داشته باشد یا خیر.

 

مرتبط : گوگل دوپلکس چیست و چه توانایی هایی دارد ؟

 

انتظار می رود صفحه نمایش هوشمند گوگل بسیار شبیه به محصول لنوو باشد.

کمپانی گوگل فکر می کند این حوزه ای است که ارزش امتحان کردن دارد. و در ژانویه امسال پلتفورم صفحه هوشمند گوگل را برای همین مقاصد عرضه کرده است. کمپانی های جی بی ال ، لنوو ، ال جی و سونی همگی قرارداد تولید اسپیکرهای هوشمند بهمراه صفحه نمایش هوشمند گوگل را امضا کرده اند. و لنوو اولین کمپانی تولید کننده این صفحه نمایش در میان این شرکت ها می باشد. البته صفحه نمایش هوشمند لنوو بسیار قوی و کاربردی می باشد. و همچنین تعامل و هماهنگی بسیار زیادی با سرویس های گوگل از جمله جیمیل ، یوتیوب ، تقویم و… دارد. علاوه بر این اگر گوگل صفحه نمایش خود را عرضه کند، انتظار می رود بسیار به صفحه نمایش لنوو نزدیک باشد.

اکنون اسپیکرهای هوشمند گوگل ، گوگل هوم  ( Google Home ) ، رده اقتصادی تر گوگل هوم مینی و همچنین اسپیکر قدرتمند گوگل هوم مکس می باشند. این اسپیکرهای هوشمند در رده مناسبی از قیمت می باشند. و در نسبت با اسپیکرهای هوشمند آمازون که محصولی مشابه ارائه می دهند ارزانتر هستند. محصولات آمازون در این حوزه اکو اسپات و اکو شو می باشند. البته در ادامه خواهیم فهمید  صفحه نمایش هوشمند گوگل برای رقابت با محصولات آمازون تا پایان سال عرضه خواهد شد. و یا غیر از این می باشد.