ارز بیت کوین

۸۵ درصد کانادایی ها بیت کوین را بخوبی می شناسند

به گزارش بانک مرکزی کانادا ۸۵% از کانادایی ها ارز بیت کوین را بخوبی می شناسند

نتایج پرسش نامه ای که اخیرا توسط بانک کانادا منتشر شده نشان می دهد، تعداد شهروندان کانادایی که دارای ارز بیت کوین می باشند در طول سال ۲ برابر شده است.

با توجه به نتایج آماری پرسشنامه، بانک مرکزی کانادا در تلاش برای تشخیص علت سرازیر شدن مردم این کشور برای خرید در زمان رشد ناگهانی قیمت بیت کوین و همچنین فهم تاثیری که پتانسیل ارز بیت کوین بر روند کارکرد این بانک دارد.

در سال ۲۰۱۶ پرسش نامه ای با همین شباهت اجرا شد و نتایج نشان می دهد، رغبت به دانستن قیمت ارز بیت کوین در میان مردم افزایش زیادی داشته است. و همچنین تعداد افرادی که دارای بیت کوین می باشند، از ۲٫۹ درصد به ۵ درصد افزایش پیدا کرده اند. و ۸۵% از مردم نسبت به بیت کوین آگاهی دارند.

ارز بیت کوین

این پرسش نامه در میان ۲۵۰۰ کانادایی اجرا شد، و مردم استان فرانسوی زبان کِبِک، اکثریث افرادی بودند که نسبت به بیت کوین آگاهی داشته اند. و جمعیت مردمی که مطلع بودند ۲۰ درصد افزایش در پی داشت.

مرتبط : ۶ دلیل هجوم سازمان ها و کمپانی های برای سرمایه گذاری ارز دیجیتال در ۲۰۱۹
ارز بیت کوین

علاوه بر این، نتایج نشان می دهد تعداد افرادی که ارز بیت کوین را بخوبی می شناسند رشد چشمگیری داشته اند. و همچنین با توجه به پرسش نامه قبلی تعداد افرادی که تصور می کردند این ارز دیجیتال پشتوانه دولتی دارد، نزول ۴۰ درصدی داشته است. و اینکه نیمی از کانادایی هایی که دارای ارز بیت کوین هستند، هیچ تراکنشی انجام نمی دهند و نگه داری آن را بعنوان سرمایه، ترجیح می دهند.

پی نوشت : این پرسشنامه در دسامبر سال ۲۰۱۷ برگزار شده است. زمانیکه ارز بیت کوین در وضعیت پیک خود (ATH) قرار داشت. و قیمت آن به ۲۰ هزار دلار رسیده بود. البته این موضوع را هم باید در نظر گرفت در این زمانی که بیت کوین رکورد قیمت خود را شکسته بود. بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال بیشترین جستجو را در گوگل داشته است. این نشان دهنده محبوبیت و هجوم بدلیل افزایش قیمت زیاد ارز بیت کوین نیز می تواند باشد.