گوشی هواوی نوا ۴

گوشی هواوی نوا ۴ محصولی جدید با طراحی متفاوت به زودی رونمایی خواهد شد

گوشی هواوی نوا ۴ محصولی جدید با طراحی متفاوت به زودی رونمایی خواهد شد

کمپانی هوآوی به تازگی در یک برنامه زنده یکی از محصولات خود را به صورت مختصر معرفی و خبر از رونمایی آن داده است. گوشی هواوی نوا ۴  (Huawei Nova 4) نام این محصول جدید است که با ظاهری متفاوت نسبت به مدل های پیشین هوآوی، نظرها را به خود جلب کرده است.

 

گوشی هواوی نوا 4

 

بیشتر بخوانید: گوشی آنر ۷ اس اقتصادی ترین گوشی هواوی

 

هوآوی برای رقابت با غول کره ای سامسونگ این گوشی را طراحی و به زودی آن را رونمایی خواهد کرد. آنها اعتقاد دارند که این گوشی به یکی از رقیبان سرسخت گوشی های سامسونگ بدل خواهد شد. مسئولین در یک برنامه زنده با ذکر این خبر، فقط پنل جلویی گوشی را نمایش داده اند.سپس از یک قاب ضخیم برای آن استفاده کرده تا مانع مشخص شدن اطلاعات بیشتری شوند.

استفاده از این قاب ها برای پنهان کردن بخشی از جزئیات و یا مطمئن نبودن نسبت به برخی ویژگی ها استفاده می شود. از این رو اطلاعات ارائه شده زیاد نمی باشد و باید منتظر مراسم رونمایی شد. در این مقاله به اندک جزئیات منتشر شده از این گوشی اشاره شده است.

 

گوشی هواوی نوا ۴

ویژگی های مشخص شده گوشی هواوی نوا ۴

 

ویژگی های ظاهری

مهم ترین ویژگی این گوشی ظاهر آن است. طراحی ظاهری گوشی هواوی نوا ۴ به نحوی است که از هیچ بریدگی یا به اصطلاح ناچ (Notch)، در آن استفاده نشده است. البته این ویژگی در گوشی های مختلفی مشاهده شده است و موضوع جدیدی نیست. نکته جالب استفاده از یک حفره دورن صفحه ای در بالای سمت چپ نمایشگر است که برای دوربین سلفی تعبیه شده است. این گوشی اولین دارنده دوربین سلفی درون صفحه ای است.

تفاوت اصلی هواوی نوا ۴ و مدل قبلی یعنی نوا ۳، همین بخش است. به دلیل حذف بریدگی ها، حسگر اثر انگشت احتمالا به صورت یکپارچه زیر صفحه طراحی شده و یا ممکن است به پنل پشتی منتقل شده باشد. در رندر مفهومی که از این گوشی منتشر شده است، قاب پشتی چنر رنگ و بسیار زیباست.

 

بیشتر بخوانید: ۶ برجستگی مهم و جذاب پرچمدار هواوی میت ۲۰ پرو

گوشی هوآوی نوآ 4

صفحه نمایشگر

احتمالا از صفحه نمایش Infinity-O برای این گوشی استفاده خواهد شد. پیش از این کارشناسان از احتمال ساخت گلکسی سامسونگ A8S با این نوع نمایشگر را داده اند. باید منتظر بود و دید کدام یک زودتر و به عنوان اولین گوشی با نمایشگر Infinity-O روانه بازار خواهند شد.

 

بخش دوربین

دوربین مورد استفاده برای هواوی نوا ۴ سه گانه خواهد بود. در واقع دوربین مورد استفاده مشابه دوربین هوآوی پی ۲۰ پرو است. هوآوی برای محصولات خانواده نوآ، میت ۲۰ و همچنین آنر مجیک ۲ از تراشه کایرین ۹۸۰ استفاده کرده است. اما برای جلوگیری از افزایش قیمت گوشی جدید خود، احتمالا در این مدل از تراشه کایرین ۹۷۰ استفاده شود.

 

گوشی هواوی نوا ۴

 

موارد ذکر شده تنها اطلاعات مشخص شده از این گوشی است. بهتر است برای دست یافتن به اطلاعات بیشتر و دقیق تر این محصول جذاب منتظر مراسم رونمایی شد. این مراسم احتمالا در اوایل دسامبر سال جاری (اواسط آذر) برگذار خواهد شد. پوستر زیبایی نیز در خصوص مراسم رونمایی هوآوی نوآ ۴ منتشر شده و مسئولین با جمله “یک قدم جلوتر، آینده را ببینید” سعی بر جلب توجه کاربران دارند.