تبلت مایکروسافت سرفیس گو

عرضه نسخه جدید و ارزان تبلت سرفیس گو مایکروسافت

عرضه نسخه جدید و ارزان تبلت سرفیس گو مایکروسافت

مایکروسافت نسخه جدید تبلت هیبریدی سرفیس گو را بعد از ماه ها شایعات عرضه کرد. گرچه این تبلت ۱۰ اینچی طراحی شد تا نسخه ضعیف تر و کوچک تری از سرفیس پرو باشد ولی مایکروسافت تغییرات زیادی در درون آن ایجاد کرده است. مدل اولیه این نسخه با قیمت ۳۹۹ دلاری البته با کانفیگ رم ۴ گیگابایتی ، حافظه ۶۴ گیگابایتی (eMMC) و سی پی یو Intel Pentium Gold processor  عرضه می شود که با انتخاب مقدار رم بیشتر و حافظه SSD این قیمت ناگهان به ۶۰۰ دلار تغییر می کند.

البته هنوز مشخص نیست هدف اصلی مایکروسافت برای عرضه سرفیس گو ، تارگت قرار دادن چه قشری از مردم هست. سرفیس گو نه آیپد حرفه ای و نه رقیبی برای کروم بوک و لپ تاپ های ۴۰۰ دلاری می باشد. درحالیکه مایکروسافت برند سری سرفیس خود را برای مقاصد آموزشی ارائه داد ، سرفیس گو به نظر می رسد ابعاد وسیعتری از جمله استفاده های روزمرره ، مصارف آموزشی و حتی برای کسب و کارها هدف پوشش خود قرار داده است. واضح است این نسخه طراحی شد تا سرفیس ارزانتر و پرکاربردتری روانه بازار کند تا قشر وسیع تری از جامعه ، حتی افرادی که توانایی خرید سرفیس پرو را نداشتند، پوشش دهد. و به چیزی بیشتر از یک آیپد و یک کروم بوک تبدیل شود.

تبلت هیبریدی سرفیس گو مایکروسافت

البته این موضوع کاملا طبیعی می باشد که افراد سرفیس گو را با آیپد مقایسه کنند، اما این دو اصلا قابل قیاس با یکدیگر نیستند. مدل اولیه آیپد ۳۲۹ دلار می باشد . و اگر به دنبال یک تبلت کامل می گردید مطمئنا آیپد انتخاب بهتری برای شما می تواند باشد که ارزش خرید دارد، بدلیل ارزانتر بودن و اینکه دارای ۱٫۴ میلیون اپلیکیشن بهینه شده می باشد.

سری سرفیس با ایجاد کاربرد دوگانه در میان تبلت ها نقطه قوتی ایجاد کرده است. به همین دلیل مایکروسافت در تبلیغات خود همیشه سرفیس را بهمراه کاور تایپ معرفی می کند. این موضوع تبدیل به اهرم فروش قدرتمندی برای مایکروسافت شده است. کاور تایپ برای سرفیس گو ۹۹ دلار می باشد. این کیبوردها، سرفیس گو را تبدیل به یک لپ تاپ می کنند.

 

مرتبط : ۵ رونمایی بزرگ از محصولات مایکروسافت سرفیس در رویداد سرفیس ۲۰۱۸
تبلت سرفیس گو مایکروسافت

اپل هیچ وقت کیبوردی برای آیپد خود عرضه نکرده است ولی برای کپی کردن سری سرفیس برنامه دارد تا در قالب آیپد پرو آن را روانه بازار کند. تاکنون اپل از اضافه کردن قابلیت موس برای آیپد ممانعت ورزیده است و همچنان کاربران آیپد مجبورند فقط از تاچ اسکرین آن استفاده کنند. ولی دستگاه های سرفیس مایکروسافت با دو کاربردی کردن این سری، بین تبلت و لپ تاپ، کار بهتری انجام داده اند.

حتما بخوانید : ویژگی های منحصر بفرد سرفیس استودیو ۲ 

 

نتیجه : درکل سرفیس گو ، رقیبی برای کروم بوک ها و لپ تاپ هایی با رنج قیمت ۴۰۰ دلار، به حساب نمی آید. زمانیکه شما سرفیس گو و کاور تایپ را به لیست خریدتون اضافه می کنین قیمت نهایی به ۴۹۸ دلار می رسد. ولی اگر شما قصد خرید لپتاپی با این رنج قیمت را داشته باشید، انتخاب های بهتر با صفحه نمایش بزرگ تری خواهید داشت. کروم بوک های گوگل معمولا با قیمت ۵۰۰ دلار به فروش می رسند ولی سرفیس گو مایکروسافت با کانفیگ بالاتر ( رم ۸ گیگابایتی و حافظه ۱۲۸ گیگابایتی SSD ) هزینه ی ۵۰۰ دلاری در بر خواهد داشت. البته اگر کیبورد را هم به لیست تون اضافه کنید این قیمت به ۶۴۹ دلار خواهد رسید.

 

آپدیت : ۱۵ مرداد ۹۷