نکات بهینه سازی باتری موبایل

نکات طلائی برای افزایش عمر و بهینه سازی باتری موبایل

نکات طلائی برای افزایش عمر و بهینه سازی باتری موبایل

در عصر امروز گوشی هوشمند تبدیل به یکی از نیازهای انسان شده است. موبایل ها روز بروز پیشرفته تر از قبل می شوند و نیازهای بیشتری از انسان را برطرف می کنند. البته این امر باعث می شود تا ما از گوشی بیشتر از قبل استفاده کنیم و کم کم مشکل کوتاه شدن عمر باتری مطرح می شود. بهینه سازی عمر باتری گوشی امری بسیار دشوار شده است.

ما در طول روز به اپلیکیشن های زیادی نیاز پیدا خواهیم کرد. بدتر از آن وقت زیادی هم صرف محیط های مجازی می کنیم. محیط های مجازی مانند اینستاگرام و پینترست مصرف باتری بسیار بالایی دارند و باعث کوتاه شدن عمر باتری می شود. در ادامه به چند نکته مهم برای بهینه سازی عمر باتری موبایل خواهیم پرداخت.

 

بهینه سازی عمر باتری گوشی هوشمند

 

گوشی را کامل شارژ نکنید

سعی کنید باتری موبایل خود را به طور کامل شارژ نکنید. وقتی که باتری گوشی بطور کامل شارژ می‌شود به باتری آسیب زیادی وارد می‌شود و از طول عمر آن کم می‌شود. البته در مدل های بالاتر گوشی ها سیستم قطع شارژ در صورت فول شارژ شدن وجود دارد و از آسیب رسی به آن جلوگیری می کند.

 

بمدت طولانی گوشی را خاموش نگه ندارید

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که وقتی به گوشی نیاز ندارید آن را خاموش می‌کنید. باید توجه داشته باشید که گوشی شما از حداقل شارژ ۵۰ درصد برخوردار باشد. همچنین اگر قصد خاموش کردن گوشی خود را به مدت طولانی دارید، باید توجه نمائید که هر ۶ ماه یکبار باتری گوشی هوشمند را ۵۰ درصد شارژ نمائید تا باتری شما به مرور زمان فرسوده نشود.

 

سرویس های اضافی را غیرفعال نگه دارید

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که دائماً از اینترنت استفاده می‌نمائید. به شما توصیه می‌شود در مواقعی که به اینترنت نیاز ندارید حتماً وای فای و یا اینترنت گوشی خود را غیر فعال نمائید. همچنین اگر از بلوتوث و یا لوکیشن گوشی خود استفاده نمی کنید آن را غیر فعال نگه دارید. حتی اگر گوشی هوشمند شما از قابلیت اینترنت نسل چهارم (۴G) پشتیبانی می کند در صورت غیر ضروری دیدن آن را نیز غیرفعال کنید.

 

نکات بهینه سازی باتری گوشی هوشمند

 

سرویس هایی از این دست مصرف باتری بسیار بالایی داشته و غیرفعال نگه داشتن آن کمک شایانی به بهینه سازی باتری گوشی می کند.

 

بیشتر بخوانید : ال جی با همکاری اسپرینت اولین گوشی نسل پنجم را می سازد

 

نور صفحه نمایش را کم کنید

سعی کنید صفحه نمایش گوشی خود در حالت کم نور باشد.البته در فضای تاریک قرار دادن صفحه نمایش در حالت کم نور باعث محافظت از آسیب رسی به چشم نیز می شود. استفاده پر نور از صفحه نمایش مصرف باتری را بالا می برد و عمر باتری کوتاه می شود.

 

از اپلیکیشین بهینه کننده باتری استفاده کنید

برنامه هایی وجود دارند که پس از بسته شدن ، وضعیتشان بصورت پنهانی همچنان فعال می ماند. و باعث مصرف شدن باتری می شوند. هرچند می توان بصورت دستی تنظیمات را طوری انجام داد که این اپلیکیشن ها پس از بسته شدن در حالت پنهان نیز غیرفعال شوند. ولی استفاده از اپلیکیشن های بهینه سازی باتری گوشی یکی از سریع ترین و راحت ترین روشها می باشد.

 

نکات بهینه سازی باتری گوشی هوشمند

 

از بهترین اپلیکیشن های بهینه سازی باتری موبایل می توان از Du Battery Saver و  کلین مستر (Clean Master) نام برد. این اپلیکیشن ها جدا از بهینه سازی باتری قابلیت هایی مانند بهینه سازی حافظه و حذف فایل های غیر ضروری ، امنیت و قفل برنامه ها را نیز برعهده دارند. بسیار کاربردی و حرفه ای می باشند.

 

از شارژرهای سریع کمتر استفاده کنید

برای شارژ کردن گوشی از شارژرهای که به آرامی در مدت زمان معین باتری گوشی شما را شارژ می‌کند استفاده کنید. استفاده زیاد از شارژرهای Fast Charge ممکن است در دراز مدت به باتری آسیب بزند. البته اگر شارژر گوشی شما از این نوع می باشد مشکلی پیش نمی آید. بدلیل آنکه این شارژر مختص گوشی شما طراحی شده است.

همجنین سعی کنید از شارژر های غیر معتبر و غیر مرتبط به هیچ عنوان استفاده نکنید. استانداردهای شارژرهای مختلف متفاوت می باشد و ممکن است آسیب رسان باشد.

کابل رابط به همراه داشته باشید

هنگامی که باتری گوشی شما در حال اتمام می‌باشد. و در فضایی قرار دارید که از ولتاژ اتصالات برق آن مطمئن نیستید، برای شارژ باتری گوشی از برق آن منطقه استفاده نکنید. و از پورت USB لپ تاپ با استفاده از کابل رابط باتری گوشی خود را شارژ کنید.

همچنین اگر از شارژرهای فندکی در خودرو استفاده می کنید. به یاد داشته باشید در زمان استارت ماشین حتما گوشی خود را از شارژ جدا کنید. نوسان برق در زمان استارت ماشین ممکن است به گوشی شما آسیب وارد کند.