ثبت عکس های باکیفیت در گوشی

۷ نکته طلایی برای عکسبرداری حرفه ای با گوشی هوشمند

۷ نکته طلایی برای عکسبرداری حرفه ای با گوشی هوشمند

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری بیشتر عموم مردم برای ثبت لحظات خاطره انگیز و شیرین زندگی خود از دوربین های گوشی هوشمند خود استفاده می کنند. کسانی هستند با داشتن دانش و مهارت لازم عکس های با کیفیت بالا را توسط گوشی های هوشمند تولید می کنند و در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام و… به اشتراک می گذارند.

البته عکسبرداری حرفه ای با گوشی هوشمند امروزه تبدیل به یک چالش و مشکل شده است. ما در این مقاله قصد داریم نکات طلایی برای عکاسی با دوربین گوشی را به شما آموزش دهیم تا عکس های حرفه ای توسط موبایل خود بگیرید.

 

قانون یک سوم را رعایت نمایید.

 

ثبت عکس های باکیفیت در گوشی

 

یکی از نکات خیلی مهم در عکسبرداری حرفه ای با گوشی قانون یک سوم می باشد. به وسیله این قانون شما می توانید بهترین مکان را برای عکسبرداری انتخاب کنید. در این روش، شما باید قبل از عکسبرداری طول و عرض کادر خود را با خطوط فرضی عمودی به سه قسمت مساوی تقسیم بندی نمایید. این خطوط به عنوان خطوط مهم کادر شما و نقاط تلاقی آن‌ها هم به عنوان نقاط خیلی مهم بشمار می رودکه شما میتوانید بهترین محل عکسبرداری از سوژه را در این خطوط و نقاط قرار دهید.

 

حتما بخوانید : چگونه بدون خرید فالور ، فالور های اینستاگرام خود را افزایش دهیم

 

نور در عکسبرداری حرفه ای حرف اول را میزند

 

ثبت عکس های باکیفیت در گوشی

 

در عکسبرداری با گوشی های هوشمند حتما به نورپردازی توجه زیادی نمایید. سعی کند برای ثبت عکس از فلش و نور مصنوعی استفاده نکنید و بهتر است در هنگام عکسبرداری از زوایای مختلف نورپردازی را امتحان کنید. و بهترین زاویه نورپردازی برای سوژه تان را انتخاب کنید.

 

از تکنیک فوکوس بر روی سوژه استفاده کنید.

 

 

اگر شما از علاقمند به عکاسی می باشید و می خواهید عکس هنری را ثبت کنید، می توانید از افکت بوکه  ( Bokeh )  استفاده نمائید که یکی از تکنیک های مهم عکاسی می باشد که به شما اجاره می دهد سوژه را به صورت واضح نشان دهید و سایر اشیاء پیرامون سوژه را به صورت محو نمایش دهید. در این تکنیک شما حتی می توانید سوژه مورد نظرتان را بزرگ و کوچک نمایید .

 

حتما از فضای منفی استفاده کنید.

 

 

یکی از روش هایی که عکس شما را زیباتر می کند استفاده از فضای منفی می باشد که میتوانید با این تکنیک عکس خود را برجسته تر از سوژه عکاسی نمایش دهید. شما می توانید از این تکنیک برای گرفتن عکس های سلفی استفاده کنید که آسمان خالی، جنگل، دریا، زمین می توانید فضای منفی شما باشد و خودتان سوژه عکاسی باشید.

 

حتما بخوانید :  کنترل گوشی هوشمند از راه دور بوسیله اپلیکیشن Teamviewer

 

پرسپکتیو را رعایت کنید.

 

 

در عکسبرداری حرفه ای برای جذاب تر و زیباتر شدن سوژه هایتان سعی کنید پرسپکتیو را رعایت کنید. امروزه با پیشرفت فناوری گوشی های هوشمند قابلیت پرسپکتیو به گوشی های هوشمند پیشرفته اضافه شده است. از این تکنیک برای سه بعدی جلوه دادن عکس های خود می توانید استفاده کنید. مثلا می توانید زاویه دوربین را بالاتر از نقطه دید سوژه قرار دهید. با این تکنیک در طبیعت می توانید عکس های هنری زیبایی با گوشی هوشمند خود خلق کنید.

 

از قابلیت گوشی هوشمند برای ویرایش عکس استفاده کنید.

 

ثبت عکس های باکیفیت در گوشی

 

امروزه گوشی های هوشمند قابلیت های ویرایشی زیادی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. و شما با استفاده از آنها می توانید تکنیک های هنری زیبایی بر روی سوژه ثبت شده خود اعمال کنید. و تصویری زیبا و هنری ثبت کنید. ازجمله این قابلیت ها، تنظیم کنتراست و اشباع رنگ، افزایش میزان روشنایی عکس و افکت های مختلف می باشد. که جلوه ایی هنری و زیبا به عکس می دهد.

 

اپلیکیشن های ویرایش عکس را دست کم نگیرید

گاهی برای شما پیش می یاد که عکسی که گرفته اید از کیفیت خوب و زیبایی خاصی برخوردار نمی باشد. البته شما میتوانید با استفاده از اپلیکیشن هایی مانند SnapSpeed ، VSCO و  B612 عکس هایتان را ویرایش کنید. و به یک عکس با کیفیت هنری تبدیل کنید.