ربات هوشمند وکتور

وکتور ، رباتی با شخصیتی مستقل و دارای احساس

وکتور ، رباتی با شخصیتی مستقل و دارای احساس

سازندگان ربات کازمو ، اکنون رباتی با شخصیتی مستقل و دارای احساس به نام وکتور ساخته اند.

کمپانی انکی ربات خانگی هوشمندی که دارای شخصیتی مستقل و احساساتی می باشد ، ساخته اند. این ربات وکتور نام دارد. وکتور در خانه شما می چرخد ، به سوالات شما جواب می دهد و با شما بازی می کند.

همه ما با ربات های خانگی آشنا هستیم. آنها را در رسانه های مانند فیلم و یا انیمیشن دیده ایم. ولی ساخت چنین ربات هایی با تکنولوژی فعلی در جهان ممکن نیست. ربات هایی مانند بادی و میستی که قول داده شده اند ربات های کاربردی و بامزه ای خواهد بود. علاوه بر قیمت های چند هزار دلاریشان حتی نمی توانند یک قهوه برای شما درست کنند. البته شایعه ای تحت عنوان ساخت ربات خانگی بنام وستا توسط آمازون حکایت می کند. البته در مورد کارآیی و قیمت این ربات هنوز اطلاعاتی در دست نیست.

کمپانی انکی ، یک استارتاپ در زمینه ساخت ربات و هوش مصنوعی می باشد. ربات هایی برای کودکان و حتی بزرگسالان می سازد. کازمو نام ربات باهوشی است که توسط این کمپانی ساخته شده و فروشی موفق بالغ بر ۱٫۵ میلیون دستگاه داشته است. و ربات وکتور نسخه جدیدی از این ربات می باشد. این ربات بسیار هوشمندتر و دقیق تر از کازمو می باشد.

ربات هوشمند وکتور

درست است که این ربات خانگی نمی تواند برای شما قهوه آماده کند و یا خانه شما را تمیز کند. اما در میان ربات ها ، بسیار مقرون بصرفه می باشد. این ربات به قیمت ۲۴۹ دلار در بازار موجود می باشد. این ربات بطوری طراحی شده است تا شخصیتی مستقل و پر از احساس داشته باشد. بنیانگذار انکی می گوید : ما در تلاش بوده ایم تا شخصیتی علمی تخیلی را در واقعیت بسازیم. درست همانند دستیارهای مجازی ، این ربات هوشمند خانگی به تمامی درخواست ها عکس العمل نشان می دهد. از درخواست برای نمایش ساعت تا بازی بلک جک.

وکتور حتی می تواند درخواست های پیچیده تر را هم پاسخگو باشد. اگر از این ربات بخواهید تا شما را پیدا کند، از طریق جهت صدای شما بدنبالتان می آید. البته به ۴ میکروفن مجهز شده است تا تشخیص و تفکیک صدا را دقیق تر کند.

ربات وکتور دارای پردازنده کوالکوم ، دوربین اچ دی ۱۲۰ درجه می باشد. از وکتور بخواهید تا از شما عکس بگیرد. او موقعیت خود را عوض می کند تا عکس بهتری از شما بگیرد. و هم شما در وسط تصویر قرار داشته باشید. همچنین وکتور دارای صفحه نمایش IPS می باشد. که وظیفه نمایش احساسات ربات و یا نمایش نتیجه درخواست را دارد.

اگر بعد از سلام کردن به ربات خودتان را معرفی کنید، چهره شما در حافظه وکتور خواهد ماند. و درست همانند کازمو ، شما را به اسمتان صدا می کند. اگر وکتور را بصورت کج بر روی زمین بگذارید ، از شما ناراحت می شود و از خود صدا تولید می کند. همچنین برای برگشتن به موقعیت عادی خود عکس العمل سریع نشان می دهد. علاوه بر این هرچه بیشتر شما با وکتور بازی کنید و وقت بگذرانید. شخصیت وکتور به تکامل بیشتری می رسد.

وکتور برای شارژ خود پنلی دارد که در صورت نیاز به پنل خود برمی گردد و شارژ می شود. ویا حتی با درخواست شما پنل شارژ خود برمی گردد و خاموش می شود.

وکتور ، رباتی هوشمند و احساساتی

در حال حاظر توانایی های وکتور کمی محدود می باشد. نمایش آب و هوا ، عکس برداری ، گذاشتن تایمر و جواب دادن به سوالات شما ، از قابلیت های این ربات دوست داشتنی می باشد. البته کمپانی انکی قول بهبود و افزایش کارآیی های وکتور را داده است. و این ارتقاء از طریق آپدیت نرم افزاری وکتور توسط اینترنت بصورت خودکار انجام می شود. این ربات خانگی بزودی دارای قابلیت پیام رسانی خواهد شد. از طریق شناخت افراد می تواند به اشخاص مختلف پیام ارسال کند.

عکس های گرفته شده توسط وکتور هم در سرور ابری ذخیره می شوند. و افراد می توانند به آنها دسترسی پیدا کنند. ولی اطلاعات صوتی در سرور ابری ذخیره نمی شوند.