بازیابی گوشی مفقود شده

چگونه تبلت و یا گوشی مفقود شده خود را براحتی پیدا کنیم؟

چگونه تبلت و یا گوشی مفقود شده خود را براحتی پیدا کنیم؟

سرویس رایگان و کاربردی گوگل به نام Android Device Manager به شما کمک می کند دستگاه مفقود شده خود را پیدا کنید.

شاید برای بیشتر شما اتفاق افتاده باشد،که گوشی هوشمند خود را گم کرده باشید یا دزدیده باشند، با پیشرفت فناوری، امروزه افراد زیادی به دنبال آن هستند که گوشی مفقود شده خود را از طریق اینترنت و اپلیکیشن های مختلف و… ردیابی کنند و پیدا نمایند. امروزه برای حل این مشکل بزرگ ، گوگل ابزاری معرفی  کرده است که با استفاده از آن شما به راحتی و در کمترین زمان ممکن گوشی هوشمند خود را شناسایی کنید. این ابزار  Android Device Manager نام دارد. البته این اپلیکیشن نیاز به نصب ندارد، فقط باید تنظیمات خود را به درستی در گوشی هوشمند اعمال کرده باشید.

در ادامه با گفتن نکاتی در مورد تنظیمات گوشی هوشمند برای ردیابی  با شما خواهیم بود.

در ابتدا از قسمت Device Manager گوشی خود ، برنامه Google Settings را اجرا کنید و وارد بخش  Security آن شوید. باید توجه داشته باشید که تنظیمات این قسمت در گوشی های مختلف با هم فرق دارد. صفحه Security نمایش داده می شود، گزینه Android Device Manager را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که حتما گزینه های Remotely locate this device و Allow remote lock and erase  فعال کنید. به یاد داشته باشید که باید موقعیت مکانی را برای گوشی هوشمند خود تنظیم کنید. در این مرحله Google Settings را اجرا کنید و وارد بخش  Location آن گوشی هوشمند شوید. صفحه Location نمایش داده می شود، از قسمت Mode حالت High Accuracy  را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که در این حالت باتری گوشی هوشمند شما مصرف خیلی بالایی  خواهد داشت. به بخش Google Location History  وارد شوید و گزینه های آن را فعال کنید. متاسفانه این بخش در ایران ، قابلیت فعال سازی ندارد . اما خاموش بودن این گزینه هم تاثیر زیادی به یافتن گوشی هوشمند گم شده ندارد.

 

خوب است بدانید : کنترل گوشی هوشمند از راه دور بوسیله TeamViewer
تنظمیات Android Device Manager در جهت بازیابی گوشی مفقود شده

حال اگر گوشی هوشمند شما رو را دزدیده باشند، یا گم کرده باشید، شخصی که گوشی هوشمند را پیدا می کند اگر آن را روشن کند و به اینترنت وصل شود، می توانید از تنظیمات گوشی آن را ردیابی کنید. در گوشی هوشمند دیگر، به این آدرس  بروید  و وارد اکانت کاربری خود شوید. صفحه اصلی که حاوی نقشه گوگل می باشد ظاهر می شود و محل گوشی مفقود شده شما ر ا بر روی نقشه نمایش می دهد. همچنین شما می توانید در این صفحه نام گوشی هوشمند خود را ببینید و در قسمت زیر نام گوشی هوشمند، تنظیمات پاک کردن اطلاعات، قفل کردن گوشی هوشمند، به صدا در آوردن  گوشی هوشمند را انجام دهید. گوگل این امکان را به شما می دهد که شما همزمان با استفاده از چند گوشی هوشمند بتوانید به دیگر گوشی های هوشمند خود دسترسی پیدا کنید و آنها را ببینید.

بازیابی گوشی مفقوده شده از طریق اندروید دیوایس منیجیر
خوب است بدانید : چگونه فالورهای اینستاگرام را بدون خرید فالور افزایش دهیم

 

همچنین گوگل این امکانات را به عنوان یه برنامه جدا ارایه کرده است که می توانید روی گوشی هوشمندتان نصب کنید و همیشه و همه حال گوشی هوشمندتان را چک کنید. حال اگر گوشی هوشمند شما خاموش باشد، شما با این روش می توانید گوشی هوشمند خود را  ردیابی کنید. در این روش به تارخچه موقعیت گوشی هوشمند خود مراجعه کنید و آخرین مکانی که گوشی شما فعال بوده است را نشان می دهد.برای این منظور، به این آدرس بروید و گزینه  Manage History  را انتخاب کنید و وارد صفحه اصلی می شوید و در آن نقشه گوگل و آخرین موقعیت مکانی گوشی مفقود شده را قبل از خاموش شدن نشان می دهد.