شکست بهترین دوست شما

چرا شکست می تواند بهترین دوست شما در کسب و کار باشد؟

چرا شکست می تواند بهترین دوست شما در کسب و کار باشد؟

کسانی موفق می شوند که قبلا شکست خورده باشند.

اگر قرار باشد رازی را با شما در میان بگذارم این است. شما از زمان کودکی تاکنون تحت توصیه های خانواده ، دوستان و جامعه قرار گرفته اید. آنها بصورت مستقیم و یا غیر مستقیم شما را از شکست خوردن ترسانده اند. البته این عمل بخاطر ناخودآگاه افراد صورت می گیرد. آنها نسبت به شکست دیدی کاملا منفی دارند. و چون شما را دوست دارند در جهت بهبود زندگی شما این توصیه ها را صورت می دهند. تا در دایره امن زندگی خود بمانید. ولی حقیقت عکس ماجرا می باشد. در واقع شکست می تواند به شما چیزهای گرانبهایی را یاد بدهد. وقت آن رسیده تا نحوه فکر کردنمان را نسبت به وقایعی مانند شکست عوض کنیم.

به اطراف خود نگاه کنید. تمامی کسب و کارهای موفق و قدرتمند در روزهای ابتدایی بر پایه ریسک و هدف بنا نهاده شده اند. بنیانگذاران این کسب و کارها ریسک های بزرگی در زندگی خود انجام داده اند. که امروز سود زیادی نصیب شان شده است. آنهایی که قاطعانه بر روی اهداف خود ایستادند. ریسک را به همراه سخت کوشی و دانش انجام دادند. از شکست های خود یاد گرفتند. و ما امروز آنها را به عنوان بزرگترین کارآفرینان دنیا می شناسیم.

یک قانونی در جهان است که می گوید ریسک و سود نسبت مستقیم با یکدیگر دارند. هرچه ریسک بیشتر می شود، سود هم بیشتر می شود.

در ادامه به شما توضیح خواهیم داد شکست در زندگی شما مهم است. و چرا شما باید از شکست خود یاد بگیرید. همچنین به کمک استراتژی های عملی مورد بحث می توانید ذهنیت خود را تغییر دهید. و موثر عمل کنید.

درس گرفتن از شکست
مرتبط : چرا هوش هیجانی در موفقیت کسب و کار ضروری می باشد

 

شکست رنج می آفریند و رنج بهترین معلم شماست

همیشه کارآفرینان بهترین درس های خود را از شکست یاد گرفته اند. شکستی که باعث از دست رفتن پول ، زمان و فرصت شده است. درست است، همه این ها رنج آور است. ولی این رنج به دلیلی بوجود آمده است. و آن دلیل این است که به شما یاد بدهد چه کارهایی را نباید در کسب و کار انجام دهید.

به کودکی فکر کنید که برای اولین بار به یک اجاق داغ دست می زند. دست او می سوزد و از این کار آزرده می شود. ولی او یاد میگیرد که دیگر نباید به چیزی داغ دست بزند. اگر دوباره به یک اجاق داغ نزدیک شود احساس ناامنی خواهد کرد. و همچنین بیاد می آورد که با دست زدن به اجاق داغ چقدر رنج کشیده است.

همین اتفاق زمانی دوباره زمانی رخ می دهد. که شما تصمیم ناعاقلانه ای در کسب و کار خود گرفته باشید. و اگر بتوانید رنج را احساس کنید و از تصمیم اشتباه خود درس بگیرید. در زمان بعد شما تصمیم درست را انتخاب خواهید کرد.

ولی اگر شما در دایره امن خود بمانید. و محافظه کارانه عمل کنید. چه اتفاقی رخ می دهد ؟ درست است ، شما هیچوقت چیز جدید را یاد نخواهید گرفت. چیزهایی که فقط باید تجربه بشوند تا درک شوند.

درس از شکست

ایده های خیلی خوب برخی اوقات در تئوری به نظر می آید که شکست می خورند.

خطر واقعی ماندن در دایره امن این است. که باعث می شود تا شما بر روی کارهایی که از قبل انجامشان داده اید، تمرکز کنید. این روشی نیست که یک رهبر بتواند مدیریت کند. و یا یک ذهن خلاق بتواند اختراعی انجام دهد. بعنوان یک کارآفرین شما باید بزرگ و جاه طلبانه فکر کنید.

بنابراین از شما می خواهم تا کارهای زیر را انجام دهید:

-بهترین ایده خود را بر روی کاغذ بنویسید. ایده خود را به دیگران نشان دهید. و نظر آنها را جویا باشید. اگر از نظر آنها این ایده بسیار مسخره می باشد. این بدان معنی است که شما فرای دانش و انتظارات آنها فکر می کنید. بهرحال این موضوع دلیل نمی شود که ایده شما حتما موفق خواهد شد. اما اگر ایده خود را منتشر کنید حتما توجه های بسیاری را بخود جذب خواهید کرد.

زمانی را بیاد می آورم که ایده بسیار خوبی در مورد یک کمپ فیتنس داشته ام. هنگامی که ایده را با متخصصان مطرح کردم. آنها به من گفتند این کار احمقانه ای است. چرا می خواهید با این ایده هزینه فیتنس را به پایین ترین حد ممکن برسانید. و بین تمامی رشته ها رابطه ای مشترک ایجاد کنید. ولی اکنون این ایده یکی از پولسازترین ایده های من بوده است. و همچنین در حال حاظر ۷۰۰ شعبه فیتنس در سراسر جهان داریم.

ذهن خود را بازسازی کنید تا منافع شکست را دریابید

با توجه به آنچه که در بالا گفته ام. ما بدلیل آموزش هایی که به ما آموخته اند، از شکست می ترسیم. ولی فراموش نکنید که ذهن شما مانند یک دستگاه فوق العاده قدرتمند می باشد. و می تواند اطلاعات جدید را جایگزین اطلاعات قبلی کند.

ولی چگونه می توان ذهن را برای یادگیری از شکست بازسازی کرد؟ در مرحله اول نسبت به یادگیری و ارتقا تعصب پیدا کنید. و سخت برای آن تلاش کنید. و اینگونه فکر کنید : بر روی پروسه کار بیشتر از نتیجه متمرکز شوید. به اینصورت شما هیچوقت از نتایج دلسرد نخواهید شد. چون دیگر می دانید شکست بهترین معلم شما می باشد. همچنین شما به شکست های خود افتخار می کنید. و از آنها درس می گیرید.

تمرین عملی دیگری که می تواند در یادگیری از شکست به شما کمک شایانی کند، به چالش کشیدن خودتان است. شما باید کارهایی را خارج از زندگی کاری انجام دهید که از آنها می ترسید یا ناراحتتان می کند. یک چالش ۶ هفته ای برای خودتان درست کنید. و کاری را انجام دهید که همیشه از آن فرار می کردید. بعنوان مثال من می توانم کل روز وزنه بلند کنم. ولی وقتی به کوهنوردی یا پیاده روی می رسم. مانند یک ماهی دور از دریا بی طاقت می شوم.

این دقیقا همان ترسی بود که من را به شرکت در یک ماراتن کامل دعوت کرد. و همچنین همان ترس باعث شد تا در گروه کوهنوردی ثبت نام کنم. و توانستیم کوه اوتاه را در ۳۰ ساعت متوالی فتح کردیم.

چالش هایی که باعث می شود ذهنتان را بازسازی کنید. نه اینکه شما را از رویارویی با شکست فراری دهد. زمانیکه شما یاد گرفتید که باید با ترس روبرو شوید، ریسک کنید و از شکست هایتان درس بگیرید. متوجه جواب هایی خواهید شد که به شما کمک می کند تا امپراطوری خود را بسازید. و همچنین یاد می گیرید تا برای مشکلات راه حل طراحی کنید.