کمپانی LinkSure

کمپانی LinkSure و سایر پروژه های اینترنت رایگان برای سراسر جهان

کمپانی LinkSure و سایر پروژه های اینترنت رایگان برای سراسر جهان

امروزه تحولات عظیمی در دنیای تکنولوژی رخ داده و وسایل و ابزار هوشمند بیش از پیش مورد استفاده کاربران قرار گرفته است. بیشتر این ابزارها برای عملکرد به اینترنت نیاز دارند. به همین دلیل توسعه شبکه ارتباطی اینترنتی امری بسیار ضروری است. اما با این وجود این توسعه در بسیاری از مناطق کره زمین صورت نگرفته و اینترنت پرسرعت و با هزینه پایین در اختیار بسیاری از کاربران نیست. در حال حاضر ۴ میلیارد نفر در جهان به اینترنت دسترسی دارند و باقی افراد از این ارتباط محرومند. این مسائل و مشکلات موجب شده تا تعدادی از کمپانی های بزرگ مانند کمپانی LinkSure در جهان دست به کار شده و اینترنت رایگان را برای همه فراهم کنند.

 

پروژه کمپانی لینک شر

این کمپانی چینی در زمینه تلفن همراه، اینترنت و خدمات مربوطه فعالیت دارد و در زمینه دسترسی رایگان به اینترنت بی سیم از پیشگامان است. از مهم ترین فعالیت های این کمپانی که باعث شهرت زیاد آنها شده است Wi-Fi Master Key می باشد که در آسیا بسیار مورد استفاده است. این برنامه وسیله ای برای دسترسی امن به اینترنت است.

 

کمپانی LinkSure

 

کمپانی LinkSure Network وعده کرده تا سال ۲۰۲۶ اینترنت رایگان را در دسترس همه مردم جهان قرار دهد.  این کمپانی اعلام کرده که به زمان نیاز دارد تا شبکه ماهواره ای خود را تکمیل کند. در راستای این ماموریت ماهواره ای با عنوان LinkSure-1 ساخته شده و تا سال ۲۰۱۹ به فضا پرتاب خواهد شد. با پرتاب این ماهواره شبکه ماهواره ای Link Sure Swarm Constellation System  کار خود را آغاز خواهد کرد.

سپس تا سال ۲۰۲۰  ده ماهواره دیگر به  LinkSure-1 ملحق خواهد شد.

 

کمپانی LinkSure

 

تخمین زده می سود که تا سال ۲۰۲۶، تعداد ماهواره ها به ۲۷۲  مورد خواهد رسید و همین امر اینترنت رایگان را در دسترس همه کاربران قرار خواهد داد. به این صورت که ارتباط اینترنتی از یک ماهواره به ماهواره دیگر منتقل و سپس به دستگاه کاربر انتقال می یابد. با این روش سراسر جهان توسط اینترنت پوشش داده می شود. هزینه این کار نیز ۴۳۲  میلیون دلار تخمین زده شده که توسط کمپانی  LinkSure و تعدادی کمپانی دیگر تامین خواهد شد.

البته روش کسب درآمد با این روش انجام تبلیغات و نصب نرم افزار است. به این صورت که لازمه کارکردن با این اینترنت نصب برنامه های خاص و دیدن تبلیغات آنهاست.

 

کمپانی LinkSure

 

پروژه کمپانی گوگل و فیس بوک

این ایده فقط مخصوص کمپانی  LinkSure نیست و فراهم کردن اینترنت رایگان فقط به اینجا محدود نمی شود. کمپانی گوگل نیز مدتی است برای رسیدن به این هدف، برنامه Project Loon را انجام می دهد. البته شیوه استفاده شده کمی متفاوت تر است و سعی شده با استفاده از بالون های هوای گرم، شبکه اینترنت بی سیم را گسترش دهد.

فیس بوک نیز از این قافله عقب نمانده و مدتی است بر روی چنین پروژه ای کار می کند. ابتدا این کمپانی قصد داشت با استفاده از پهباد این کار را انجام دهد که البته شروع اما متوقف شد. اما فیس بوک سعی دارد با استفاده از شبکه های ماهواره ای در مقیاسی وسیع تر اینترنت رایگان را برای همه مناطق فراهم کند.