کنترل گوشی هوشمند از راه دور با اپلیکیشن teamviewer

کنترل گوشی هوشمند از راه دور با اپلیکیشن TeamViewer

کنترل گوشی هوشمند از راه دور با اپلیکیشن TeamViewer

با team viewer می توانید کامپیوتر و یا گوشی هوشمند خود را از راه دور کنترل کنیم.

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال اپلیکیشن مخصوصی برای کنترل گوشی هوشمند فرزندان دلبندتان یا رفع مشکلات گوشی هوشمند فرزندتان می گردید، ما در این مقاله به شما اپلیکیشن TeamViewer را معرفی می کنیم. این اپلیکیشن قابلیت های کنترل از راه دور از طریق لپ تاپ یا موبایل را در اختیار شما قرار می دهد و شما می توانید حتی در مسافت هایی با چندین کیلومتر وارد موبایل فرزنداتان شوید و آنان را کنترل و مشکلات مربوط به آن را برطرف کنید.

اپلیکیشن TeamViewer معمولا بخاطر داشتن پلتفورم های مختلف برای ویندوز، لینوکس، اندورید ، iOS، مک ، کروم او اس و همچنین بلک بری انتشار یافته است. که بر روی تمام دستگاه ها این اپلیکیشن نصب می شود.

در ادامه با گفتن توضیحاتی در مورد اپلیکیشن TeamViewer در ژولایت با شما خواهیم بود.

 

آشنایی با محیط اپلیکیشن TeamViewer

در ابتدا باید اپلیکیشن TeamViewer را از گوگل پلی و یا بازار دانلود نمایید و بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنید. توجه کنید که حتما باید این اپلیکیشن در هر دو دستگاه نصب شده باشد تا قابلیت کنترل از راه دور برای شما فعال باشد.

کنترل گوشی هوشمند از راه دور با اپلیکیشن teamviewer

اپلیکیشن TeamViewer را اجرا می کنید. در صفحه ظاهر شده  می توانید اطلاعات مربوط به اتصال دستگاه شما ،شناسه آیدی (Your ID) و رمز عبور (Password) را مشاهده کنید. لازم به ذکر است که برای امنیت بهتر رمز عبور قوی برای خود انتخاب کنید و در حفظ این اطلاعات کوشا باشید. البته شما نیز می توانید نوع اتصال که بصورت دسترسی کامل یا  دسترسی به صورت آموزشی یا  تبادل فایل یا ایجاد شبکه خصوصی  می باشد را تعیین کنید.

شما در این  صفحه شناسه کاربری و رمز عبور دستگاه مقصد را بر روی گوشی هوشمند وارد می کنید و گزینه Connect to Partner را انتخاب می کنید. وارد محیط دستگاه مقصد (دسکتاپ کامپیوتر یا گوشی هوشمند ) می شوید و می توانید از راه دور آن دستگاه مورد نظر را کنترل کنید.

کنترل گوشی هوشمند از راه دور با اپلیکیشن teamviewer

شما در این اپلیکیشن به راحتی می توانید با کشیدن انگشت خود روی صفحه نشانگر موس را جابه جا و کنترل کنید یا اعمال مانند راست کلیک، درگ و بزرگنمایی پیمایش در صفحه را انجام دهید. همچنین برای ظاهر کردن نوار ابزار می توانید زبانه Files & Extras انتخاب کنید. البته در این اپلیکیشن  علاوه بر کنترل، می توانید فایل مورد نظر را برای دیگر دستگاه هوشمند بفرستید. بوسیله File transfer و گزینه Open file transfer فایل مورد نظر را انتخاب کنید و در مسیر مورد نظر ذخیره کنید و بر روی دکمه send کلیک کنید تا فایل مورد نظر به دستگاه دیگر ارسال شود.

 

قابلیت های  اپلیکیشن TeamViewer

  • امکان اتصال همزمان چندنفر به دستگاه را فراهم می کند.
  • امکان ارسال و دریافت اطلاعات را بین دو دستگاه فراهم می کند.
  • امکان ضبط فعالیتهای انجام شده در قالب فایل ویدیوئی را فراهم می کند.
  • امکان برقراری چت بین دو دستگاه را فراهم می کند.
  • امکان تنظیم کیفیت تصویر را انجام می دهد.
  • امکان سطح دسترسی برای رایانه وصل شده به دستگاهتان رافراهم می کند.
  • همچنین این اپلیکیشن بخاطر سرعت بالا و مصرف پهنای باند بسیار کم و کاملا رایگان می باشد.
  • امکان راه اندازی دوباره دستگاه از راه دور را فراهم می کند.

 

اگر تابه حالا با این اپلیکیشن کار نکرده باشد ، توصیه می کنم حتما اپلیکیشن  TeamViewer را دانلود کنید. کنترل گوشی هوشمند یا رایانه شخصی تان را از راه دور امتحان کنید.