آیفون Xs و Xs Max

آیفون XS و Xs Max در لیست بهترین دوربین گوشی ۲۰۱۸

آیفون XS و Xs Max در لیست بهترین دوربین گوشی ۲۰۱۸

دوربین های گوشی با کمک نوآوری و فناوری های مختلف به یک دوربین حرفه ای بدل شده و برای یک عکاسی ایده آل مناسب است. کمپانی ها برای دوربین محصولات بالارده و حتی میان رده خود، رقابت داغی با هم دارند و همین امر به پیشرفت روزافزون این بخش از گوشی کمک فراوانی می کند. کمپانی اپل یکی از مهم ترین و بزرگ ترین برندهای تولید گوشی همراه است. اپل همواره سعی بر نوآوری و به کارگیری جدیدترین فناوری ها را در محصول خود دارد. دو محصول آیفون XS و آیفون XS Max در سال ۲۰۱۸ در لیست بهترین و باکیفیت ترین دوربین های گوشی قرار گرفته اند.

 

آیفون ایکس اس و آیفون ایکس اس مکس

آیفون Xs ، آیفون Xs Max و آیفون X

یکی از مشخصه های بسیار مهم در انتخاب یک گوشی مسئله دوربین آن است. کیفیت دوربین و نحوه عملکرد آن برای کاربران بسیار اهمیت دارد و در انتخاب محصول نیز تاثیرگذار است. دوربین گوشی در گذشته ساده بود و برای عکاسی حرفه ای باید از دوربین استفاده می شد. اما امروزه کمپانی های بزرگ این بخش از محصولات خود را به میزان چشمگیری توسعه داده اند.

در آیفون ایکس اس و آیفون ایکس اس مکس از دوربین های دو گانه استفاده شده است. این دوربین از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری توسعه یافته و فناوری های جدیدی در آن مورد استفاده قرار گرفته است.

 

آیفون Xs و Xs Max

 

بیشتر بخوانید: ۷ نکته طلایی برای عکسبرداری حرفه ای با گوشی هوشمند

 

یکی از این فناوری ها Smart HDR می باشد. این دو نوع آیفون با بهره گیری از این قابلیت جزء بهترین دوربین های سال ۲۰۱۸ قرار گرفته اند. گوشی همراه با کمک این فناوری تکنولوژی های مختلفی را با هم ترکیب و تصاویری کاملا طبیعی با محدوده دینامیکی بالا تولید می کند. از جمله تکنولوژی های ترکیب شده می توان به پردازنده ارتقا یافته سیگنال تصویر، الگوریتم های پیشرفته و سی پی یو بهبود یافته می باشد.

همچنین به لطف فناوری اسمارت اچ دی آر امکان عکاسی حرفه ای از سوژه های در حال حرکت فراهم شده است.

 

آیفون ایکس اس و آیفون ایکس اس مکس

 

لازمه این کار ثبت یک بافر با چهار فریم از صفحه حرکت سوژه است. تراشه A12 اپل در یک زمان فریم های ثانویه را ثبت می کند. عکس های متعدد ثبت شده از سوژه دارای نوردهی و جزئیات متفاوتی می باشند. سپس از هر عکس بهترین بخش انتخاب و برای تکمیل عکس نهایی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع با کمک این فناوری عکسی ثبت می شود که نوردهی بالایی داشته باشد و بازسازی جزئیات در سایه نیز به کمک سایر عکس ها صورت می گیرد.

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های دوربین آیفون ایکس اس و آیفون ایکس اس مکس نحوه اعمال افکت های هنری و افزایش کیفیت آنهاست. به عنوان مثال قابلیت دوربین برای اعمال افکت بوکه و همچنین عکاسی پرتره بسیار بیشتر شده است. محو شدگی پس زمینه به صورت دستی قابل تنظیم است و دوربین برای جداکردن سوژه از پس زمینه تواناتر شده است.

 

آیفون ایکس اس و آیفون ایکس اس مکس

 

البته آیفون ایکس نیز در این رده بندی قرار دارد؛ اما دوربین آن ضعیف تر از این دو مدل است. آیفون ایکس نیز دارای قابلیت اچ دی آر می باشد. اما نوردهی کم تصاویر در شب کمی کیفیت این دوربین را به نسبت دو مدل قبل پایین تر آورده است.