گوگل دوپلکس چیست ؟ و این تکنولوژی جدید گوگل چه توانایی هایی دارد

گوگل دوپلکس چیست ؟ و این تکنولوژی جدید گوگل چه توانایی هایی دارد

در واقع گوگل دوپلکس یک تکنولوژی مربوط به دستیار گوگل می باشد.

در کنفرانس توسعه دهنده سالانه گوگل ، این کمپانی قابلیت گوگل دوپلکس را معرفی کرده است. البته این تکنولوژی جدید از زمان رونمایی ، باعث تغییر زیادی شده است. و نگرانی زیادی از مردم برای صحبت در مورد اطلاعات خصوصی آنها ، را برانگیخته است.

افراد زیادی منتظر هستند تا اطلاعات کامل تری از تکنولوژی جدید گوگل دوپلکس بدست آورند. و آن را در عمل ببینند. در ادامه این تکنولوژی منحصر بفرد را شرح کامل خواهیم داد.

 

گوگل دوپلکس چیست ؟

در واقع گوگل دوپلکس یک تکنولوژی مربوط به دستیار گوگل می باشد. این تکنولوژی در واقع یک سیستم کاملا اتوماتیک می باشد. و قابلیت این را دارد تا از طرف شما به شخص یا شرکت خاصی تماس بگیرد. و بجای صدای خشک و ربات مانند ، صدایی کاملا طبیعی شبیه به انسان دارد. بطوریکه شخص مورد نظر نمی تواند تشخیص دهد با یک ربات در حال گفت و گو می باشد.

گوگل دوپلکس چیست ؟

علاوه بر این طبق گزارشات کمپانی گوگل ، تکنولوژی دوپلکس می تواند جملات پیچیده را درک کند. صحبت های تند و طولانی را متوجه شود.

 

گوگل دوپلکس چه کاری می تواند انجام دهد ؟

نسخه بتا گوگل دوپلکس در تابستان امسال ارائه شد. و همچنین می تواند تا ۳ وظیفه را برنامه ریزی کند. می تواند آرایشگاه نوبت بگیرد، رستوران رزرو کند و ساعات تعطیلی کسب و کار را بپرسد.

البته اگر شرکتی که شما از دستیار گوگل خواستید تا قرار ملاقات را در آنجا اوکی کند، رزرو آنلاین هم پذیرش دارد. دستیار گوگل بصورت آنلاین این کار را برای شما انجام می دهد. وگرنه دستیار گوگل بوسیله دوپلکس از طرف شما با آن شرکت تماس می گیرد.

 

مرتبط : گوگل هوم میتواند برایتان پیتزا سفارش دهد و درهای خانه را از راه دور قفل کند

 

چگونه از گوگل دوپلکس استفاده کنیم ؟

جزئیات دقیق هنوز در دسترس نمی باشد. ولی نحوه استفاده از آن باید به شکل درخواست به دستیار گوگل باشد. بعنوان مثال به دستیار گوگل می گویید تا به رستوران فلان زنگ بزن و برای ۴ نفر در ساعت ۷ شب جمعه ، میز رزرو کن.

رزرو رستوران توسط گوگل دوپلکس

سپس دستیار گوگل بوسیله گوگل دوپلکس با رستوران مورد نظر تماس می گیرد. با هر شخصی که پاسخگو باشد صحبت می کند و رزرو را انجام می دهد. پس از انجام رزرو ، این رویداد به تقویم شما اضافه خواهد شد.

 

بنظر وحشتناک می رسد …

البته درست است. اگر شما نمی دانید شخصی که در حال صحبت با آن هستید یک انسان است و یا یک ربات ، بسیار وحشتناک خواهد بود. اما نگران نباشید، کمپانی گوگل اعلام کرده است در جهت شفاف سازی اقداماتی را عملی خواهد کرد. گوگل تصمیم دارد این قابلیت را به گوگل دوپلکس اضافه کند. تا دستیار گوگل با صحبت با هر شخصی اقرار کند تماس از طرف دستیار گوگل ( و یا گوگل دوپلکس ) می باشد.

گوگل دوپلکس تکنولوژی جدید دستیار گوگل

چه زمانی می توانم از آن استفاده کنم ؟

کمپانی گوگل در سخنرانی اولیه خود در Google I/O اظهار داشته است، نسخه بتا دستیار گوگل در هفته های آتی منتشر خواهد شد. البته اطلاعات دقیقی در مورد زمان دقیق آن و محدودیت های این تکنولوژی در دسترس نمی باشد. ولی در هر صورت شما می توانید در تابستان امسال به تکنولوژی دوپلکس دسترسی پیدا کنید و اگر شانس یارتان نباشد باید کمی بیشتر صبر کنید.