اسپیکر هوشمند گوگل هوم

گوگل هوم میتواند برایتان پیتزا سفارش دهد و درهای خانه را از راه دور قفل کند

8 کاری که اسپیکر هوشمند گوگل هوم می تواند برای شما انجام دهد

گوگل هوم میتواند برایتان پیتزا سفارش دهد و درهای خانه را از راه دور قفل کند.

گوگل هوم یا Google Home ابزار قدرتمندی می باشد و اگر ۱۰۰۰ نه ، ولی ۱۰۰ ها کار را می تواند برایتان انجام دهد.گوگل هوم می تواند در خانه به شما کمک کند و سوالاتتان را پاسخ دهد.

ولی اگر شما تنها کاری که با گوگل هوم انجام می دهید این است که بگویید موسیقی پخش کن و یا چراغ را خاموش کن، پس شما غافل مانده اید. زمان آن فرا رسیده تا عمیق تر به گوگل هوم نگاه کنید. شما می توانید دستیار گوگل و یا گوگل اسیستانت را فعال کنید و از آن استفاده کنید.

 

یک پیتزا سفارش دهید و یا در را قفل کنید ( هرچند هردو باهم نیازی نیست )

گوگل هوم قابلیت اتصال به هر دستگاهی با امکان اتصال شخص سوم یا Third Party را دارد. این امکانات یکپارچگی ، اپلیکیشن دستیار گوگل نام دارد. شما می توانید یک پیتزا سفارش بدهید. از راه دور ماشین مرسدس بنز خود را روشن کنید. و اگر از قفل های هوشمند آگوست استفاده می کنید ، می توانید بصورت ریموت درها را قفل کنید.

اسپیکر هوشمند گوگل هوم

البته امکانات این اسپیکر هوشمند به همین چند کار خلاصه نمی شود. و لیست اپلیکیشن های دستیار گوگل به نظر پایانی ندارد. در مطلبی دیگر این مورد را کامل شرح خواهیم داد.

 

بدون خروج از خانه خرید کنید

شیرتان تمام شده است ؟ به یک شامپو نیاز دارید ؟ همه این کارها را اسپیکر هوشمند گوگل می تواند برایتان انجام دهد. زمانیکه شما تنظیمات روش پرداخت را بدرستی انجام داده باشید. سپس براحتی می توانید از گوگل هوم بخواهید از فروشگاه های اولتا ، تارگت ، هول فودز ، کوستکو ، والمارت ، پِتسمارت ، والگرینز و حتی فروشگاه های دیگری خرید کنید.

 

تایمر مسواک زدن

برخی اوقات ساده ترین ابزارآلات بهترین آنها هستند. اگر شما جزو دسته آدم هایی هستید که زمان مسواک زدن عجله می کنید. می توانید با گزاشتن یک تایمر دندانپزشک خود را خوشحال کنید.

البته شما می توانید از این اسپیکر هوشمند بخواهید تا یک تایمر ۲ دقیقه ای برایتان بگزارد. و همچنین یک قدم جلوتر هم می توانید بروید. شما می توانید یک دستور شخصی تعریف کنید. مثلا بجای اینکه یک جمله طولانی “یک تایمر ۲ دقیقه ای برایم تنظیم کن” بگویید ، می توانید بگویید اوکی گوگل ، وقت مسواکه و تایمر شروع به کار می کند.

اسپیکر هوشمند گوگل هوم
اسپیکر هوشمند گوگل هوم

کنترلتان را دور بیاندازید

شما دیگر نیاز نخواهید داشت با کنترل به نت فلیکس بروید و فیلم مورد علاقه تان را پخش کنید. گوگل هوم می تواند تلویزیون شما را روشن کند و برایتان فیلمی از Netflix ، HBO ، گوگل پلی و یوتیوب پخش کند.

گوگل هوم حتی دستورات کنترل فیلم را هم می تواند اجرا کند. دستوراتی مانند پاوس ، استوپ و پخش از ابتدا ، را حتی در Netflix می تواند اجرا کند. فقط کافیست کلمه جادویی را بگویید و کنترل کامل تلویزیون خود را بدست بگیرید.

 

صدای گوگل هوم را تغییر دهید

اگر از صدای استاندارد دستیار گوگل خسته شده اید می توانید صدای آن را تغییر دهید. در اپلیکیشن اندروید و یا iOS دستیار گوگل به قسمت Settings > Preferences > Assistant Voice بروید. و در این قسمت می توانید بین ۸ صدای مختلف انتخاب کنید.

البته اگر هیچ یک از این صداها به ذائقه شما خوش نیامد. فقط تا پایان امسال صبر کنید. و صدای خواننده معروف جان لِجند به لیست انتخاب های شما اضافه خواهد شد.

 

روتین جدید صبح شما

تصور کنید صبح از خواب بیدار می شوید. دستیار گوگل چراغ را برایتان روشن می کند. برایتان قهوه درست می کند. و تمامی رویدادهای روز و کارهایی که باید انجام دهید را به شما یادآوری می کند. البته شما می توانید چنین کارهایی را با گوگل هوم انجام دهید.

در اپلیکیشن دستیار گوگل و قسمت تنظیم روتین ، شما می توانید ۶ تنظیم از قبل نصب شده را انتخاب کنید. تنظیماتی مانند ” صبح بخیر” ، ” رفتن به محل کار ” و غیره. گوگل هوم می تواند کارهای زیادی از پخش موزیک گرفته تا روشن کردن چراغ ، فعال کردن سوییچ هوشمند و حتی تنظیم دما توسط ترموستات هوشمند را برایتان انجام دهد.

 

ظاهر گوگل هوم خود را تغییر دهید

هرچند گوگل هوم مینی با قیمت ۴۹ دلاری در گوگل استور با چند رنگ مختلف به بازار عرضه شد. ولی گوگل هوم اصلی فقط با یک طراحی بسیار زیبا و سفید تولید شد.

اسپیکر هوشمند گوگل هوم

خوشبختانه شخصی سازی گوگل هوم برای فیت شدن با دکور و یا خواسته شما بسیار آسان می باشد. شما می توانید پایه خاکستری رنگ گوگل هوم را در رنگ های مختلف براحتی تهیه کنید و تعویض نمایید. حتی اگر از رنگ سفید قسمت بالایی گوگل هوم خوشتان نمی آید می توانید با پوسته های مختلف آن را به رنگ و طرح دلخواتان تغییر دهید.

اگر می خواهید از شر سیم برق گوگل هوم خلاص شوید. می توانید براحتی یک باتری پورتابل بر روی آن نصب کنید. و از گوگل هوم حتی در حیاط خانه استفاده کنید.