گوگل وان جایگزین سرویس گوگل درایو

گوگل وان ، سرویس جدید فضای ابری گوگل جایگزین گوگل درایو می شود

گوگل وان ، سرویس جدید فضای ابری گوگل جایگزین گوگل درایو می شود

گوگل وان سرویس جدید فضای ابری گوگل اکنون قابل استفاده می باشد.

گوگل وان چیست ؟

در حال حاظر گوگل وان (Google One) آماده استفاده کاربران می باشد. در واقع گوگل وان روشی جدید برای خرید حافظه ابری از گوگل می باشد. این سرویس در واقع بصورت جایگزین پلن های گوگل درایو ارائه شده است.

در ماه می این کمپانی سرویس جدید خود یعنی گوگل وان را معرفی کرد. و فقط اشخاصی که از سرویس پولی گوگل درایو استفاده می کرده اند ،  میتوانستند از آن استفاده کنند. ولی اکنون گوگل اعلام کرده است که ثبت نام و استفاده از این سرویس برای تمامی افراد آزاد می باشد. حتی برای کسانی که اکانت گوگل درایو نداشته اند نیز قابل استفاده می باشد.

در حال حاظر این سرویس وان فقط در آمریکا ارائه می شود. ولی گوگل اعلام کرده است که بزودی این سرویس در اختیار سایر کشورها نیز قرار خواهد گرفت.

آیا ارائه گوگل وان به این معنی است که سرویس گوگل درایو از بین خواهد رفت ؟

در جواب باید گفت که خیر. ولی دیگر گوگل درایو فقط به سرویسی همانند دراپ باکس محدود خواهد شد. یعنی فقط کاربران می توانند اطلاعات خود را در آن آپلود کنند. و در حافظه درایو نگه داری کنند.

اخیرا به این صورت بوده است که کاربران توسط گوگل درایو می توانند گیگ ها اطلاعات بین سرویس های متعدد گوگل مانند گوگل فوتوز ، درایو ، جیمیل و … به اشتراک بگذارند. ولی اکنون بوسیله گوگل وان می توانید در میان تمامی سرویس های گوگل فایل انتقال دهید. مقدار فضای ابری خود را خریداری کرده. و از طریق اپلیکیشن گوگل وان می توانید آن را مدیریت کنید.

گوگل وان جایگزین سرویس گوگل درایو

البته این سرویس جدید مزایای دیگری هم بهمراه دارد. گوگل وان این امکان را به شما می دهد تا فضای ابری خود را با ۵ نفر از اعضای خانواده به اشتراک بگذارید. همچنین کمپانی گوگل اعلام کرده است. قابلیت پشتیبانی یک بار لمس (One Tap) را در محصولاتی مانند گوشی های پیکسل و اسپیکرهای هوشمند گوگل هوم قرار خواهد داد.

 

مرتبط : اسپیکر هوشمند گوگل هوم می تواند برایتان پیتزا سفارش دهد و درهای خانه را قفل کند

 

علاوه بر این گوگل مزایای دیگری برای خریداران سرویس گوگل وان در نظر گرفته است. اعتبار رایگان گوگل پلی برای خرید اپلیکیشن ، موزیک ، فیلم و همچنین پیشنهادهای کد تخفیف برای سرویس هایی مانند هتل.

البته این سرویس ارائه دهنده فضای ابری درست همانند گوگل درایو سرویس رایگان برای حافظه ابری ۱۵ گیگابایتی نیز ارائه می دهد. و پلن های پولی از ۱۰۰ گیگابایت برای ۲ دلار در ماه تا ۳۰ ترابایت برای ۳۰۰ دلار در ماه ، آماده ارائه می باشد.

کمپانی گوگل اعلام کرده است ، در ماه های آتی تمامی اکانت های خریداری شده گوگل درایو را به اکانت گوگل وان تبدیل خواهد کرد. این اقدام از کشور آمریکا آغاز شده است. و به دیگر کشورها نیز خواهد رسید. البته برای شفاف سازی باید گفت که تمامی سرویس های خریداری شده فضای ابری از گوگل به اکانت گوگل وان تبدیل خواهند شد. و فقط مختص به اکانت های گوگل درایو نمی باشد.