سرمایه گذاری سازمان ها در بیت کوین و ارز دیجیتال

۶ دلیل هجوم سازمان ها برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۹

6 دلیل هجوم نهادها برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۹

تقاضای سازمان ها برای سرمایه گذاری در بیت کوین در حال افزایش است

در ۶ ماه گذشته بازار ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی سقوط بسیار زیادی را تجربه کرده است. و همین دلیل باعث بوجود آمدن بدبینی های زیادی نسبت به ارزهای دیجیتال بوجود آمده است. ولی وقایعی که در حال عبور از آن هستیم در حقیقت یک روند کاملا طبیعی برای فصل زمستان ارز دیجیتال می باشد. و ما باور داریم فصل بهار ارز دیجیتال فرا خواهد رسید. و نهادهای دولتی مانند A.K.A ، the Sticky  و smart money برای سرمایه گذاری در این بازار نوظهور سرازیر خواهند شد.

در ادامه به ۶ دلیل سرازیر شدن نهاد های دولتی در سرمایه گذاری برای ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۹ خواهیم پرداخت.

 

۱  –  اخیرا سازمان رگولاتوری آمریکا در مورد ارز دیجیتال مثبت اندیش بوده است

سازمان ها رگولاتوری در سراسر جهان این موضوع را فهمیده اند ، ارز دیجیتال آمده است تا بماند. ولی در هر صورت مشکل هایی وجود دارد که باید در مورد آن مذاکره کرد:

  • افراد زیادی از طریق راه اندازی ICO دست به کلاهبرداری می زنند. باید این افراد براحتی قابل شناسایی و دستگیری باشند.
  • تفاوت میان توکن سوددهی و توکن امنیتی مشخص شود.
  • با همکاری کسب و کارهای وابسته به ارز دیجیتال قوانین رگولاتوری وضع شود. تا بدون صدمه زدن به خلاقیت از سرمایه گذار حفاظت کامل مالی شود.

بطور کلی صنعت و سازمان های رگولاتوری در یک مسیر قرار گرفته اند. گرچه ممکن است تا چند سالی زمان ببرد تا قوانین استاندارد و محکمی در این مواضع تصویب شود. ولی بطور کلی زمینه ورود به بازار ارز دیجیتال به بسیار آسان و کم ریسک خواهد کرد.

قراردادهای فیوچرز بیت کوین و ارز دیجیتال

۲ – ارز دیجیتال باعث ایجاد یک رابطه جذاب میان نوسان و بازدهی شده است

سرمایه های دیجیتالی بدلیل همبستگی کمتری با بازار بورس ، بازار طلا و غیره ، جذابیت های زیادی پیدا کرده است. به عبارت دیگر ارز دیجیتال یک راه ایده آل برای سرمایه گذاران می باشد تا سرمایه خود را بین ۲ بازار غیر مرتبط تقسیم کنند. تحقیقات نشان می دهد در صورت شفاف سازی فقط ۲% از بازار ارز دیجیتال می تواند باعث افزایش ۲۰۰ درصدی سود شود. البته مدیران فعالی که به دنبال سود بهتری می باشند ، قطعا نوسان بالای بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال آنها را بدنبال خود خواهد کشاند.

 

۳ – بخش نگه داری کیفی نهادی سازمانها ممکن است هر چه زودتر به بازار کریپتوکارنسی ملحق شوند

افراد این حوزه نیاز اساسی دارند تا با حفاظت از سرمایه های دیجیتالی خود باعث رشد آن شوند. و همچنین کمتر کسی از این افراد با مشکلات امنیتی سازمان رگولاتوری مواجه شده اند. کوین بیس یکی از معروف ترین اکسچنج ها ( تبادل کننده ) می باشد. و بخش خدمات نگه داری ارزهای دیجیتال را راه اندازی کرده است. و همچنین با یک بروکر بنام ETC همکاری می کند. itBit  و Xapo نیز اقدام به شروع چنین سرویسی را در برنامه خود دارند.

 

مرتبط : افزایش حجم خرید بیت کوین در ایران همزمان با سقوط چشمگیر ارز ملی (ریال)

 

۴ – مقبول واقع شدن کریپتوکارنسی فیوچرز ، مشتقات آن و قرارداد های فیوچرز

قرارداد های فیوچرز چیست ؟

قرارداد هایی می باشند که افراد می توانند با حدس زدن قیمت مختص به زمان خاصی ، سود بدست آورند.

نوسان قیمت ارزهای دیجیتال در اوایل سال باعث افزایش تقاضا برای سهام مشتق کریپتوکارنسی شده است. با استفاده از سهام مشتق شده ، دیگر نیاز به خرید و نگه داری ارز دیجیتال ندارید. و از مزایا و سود آن بهره مند شوید و ارزهای فیات را دور بزنید. در حال حاظر بسیاری از اکسچنج ها هنوز امکان خرید مستقیم بیت کوین را فراهم نکرده اند. سرمایه گذاران با حدس زدن قیمت بیت کوین و مشتقات آن می توانند در اکسچنج هایی مانند BitMEX ، LedgerX و OKCoin کسب سود کنند. همچنین سرمایه گذاران سازمانی با استفاده از قراداد های فیوچرز می توانند بر قیمت بیت کوین و دیگر ارزها تاثیر بگذارند.

 

۵ – تائید رگولاتوری ETF برای ارزهای دیجیتال بسیار نزدیک است

قرارداد ETF ارز دیجیتال

بطور واضح نیاز مبرمی به وجود یک بخش یا اکسچنج وابسته به بازار برای ترید کردن وجود دارد. تا به سرمایه گذاران این امکان را بدهد ریسک سرمایه گذاری را بین ۲ بازار تقسیم کنند. چندین کمپانی حوزه کریپتو مانند Gemini  و Bitwise برای ETF ارز دیجیتال درخواست داده اند ولی تا کنون رگولاتوری هیچ یک را تایید نکرده است. بهرحال ممکن است سازمان امنیت و کمیسیون اکسچنج آمریکا موضع خود را بزودی تغییر دهد. البته نگرانی این سازمان بیشتر در مورد کلاهبرداری ها می باشد. همچنین ما معتقدیم این سازمان امنیت و کمیسیون اکسچنج آمریکا بزودی ETF  را مورد تایید خود قرار خواهد کرد.

 

مرتبط : محبوبیت ۸۵ درصدی بیت کوین در کانادا

 

۶ – سازمان های مالی بزرگ در حال سرازیر شدن به محصولات ارزهای دیجیتال

ارز های دیجیتالی توجه بسیاری از سرمایه گذاران سازمانی را به خود جلب کرده است. سازمان های بزرگی مانند گلدمن ، فایدلیتی و بلک راک با بکارگیری تکنولوژی بلاک چین در حال توسعه محصولات کریپتوکارنسی می باشند. در حال حاظر کمپانی گلدمن در نزدیکی افتتاح پلتفوم اکسچنج بیت کوین می باشد. کمپانی فایدلیتی نیز در سال پیش سرمایه ای از ارز دیجیتال جذب کرده بود و اکنون در حال ساخت تیمی برای حفاظت و رشد این سرمایه می باشد. کمپانی بلک راک ، یکی از بزرگترین کمپانی های مدیریت سرمایه اخیرا اعلام کرده است. که در حال ورود به سرمایه گذاری در بیت کوین فیوچرز می باشد. البته انتظار می رود سازمان های بیشتری به مرور وارد این بازار شوند و محصولات وابسته به کریپتوکارنسی خود را عرضه کنند.