4 راز مهم در مارکتینگ از مدیر سابق اپل

۴ راز مهم در مارکتینگ از زبان مدیر سابق اپل جان اسکالی

۴ راز مهم در مارکتینگ از زبان مدیر سابق اپل جان اسکالی

جان اسکالی به برندهای معروفی مثل اپل و پپسی کمک کرد تا به چیزی که امروز هستند تبدیل بشوند. در این مقاله سعی داریم تا ۴ راز مهم در مارکتینگ و دلیل اصلی موفقیت این برندها را از زبان جان اسکالی با شما به اشتراک بگذاریم. جان اسکالی رئیس کمپانی پپسی، مدیر عامل شرکت اپل و عضو تیم بنیانگذاران کمپانی مترو پی سی اس بوده است. و اکنون مدیر ارشد مارکتینگ کمپانی  آر ایکس ادونس RxAdvance می باشد. در سال های ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۰ قدرت مدیریت جان اسکالی باعث رشد بسیار زیاد کمپانی پپسی شد. بطوری که سهم پپسی از بازار به مقدار سهم کوکاکولا رسید.

او بعدها به کمپانی مترو پی سی اس کمک کرد تا تبدیل به یک کمپانی ۹ بیلیون دلاری تبدیل شود. البته قبل از اینکه به کمپانی تی موبایل فروخته شود. و همچنین خصومت معروف جان اسکالی با استیو جابز ، که باعث خروج موقت استیو جابز از اپل شده بود. البته جان اسکالی گفته است در آن ۱۰ سالی که مدیر عامل کمپانی اپل بود، کمپانی رشد فضایی ۱۰۰۰ درصدی داشته است.

4 راز مهم در مارکتینگ از مدیر سابق اپل

بعد از گذشت ۵ دهه، جان اسکالی چیزهای زیادی در کسب و کار و استراتژی های مارکتینگ آموخته است. که در حال حاضر شخصی ارزشمند و باتجربه می باشد. او می گوید: کارآفرینان با مردم عادی فرق دارند. آنها بشدت کنجکاو و ریسک پذیر هستند. آنها همان کسانی هستند که همیشه می گویند : باید راه های بهتری هم باشد.

در ادامه ۴ راز مهم در مارکتینگ را از زبان مدیر سابق اپل جان اسکالی بازگو خواهیم کرد.

حتما بخوانید : اپل واچ ۴ بهترین و جذاب ترین ساعت هوشمند

 

۱ –  نقاط ضعفتان را بشناسید و به نقطه قوت تبدیلش کنید

جان اسکالی مسئول برنامه های تبلیغاتی و مارکتینگ کمپانی پپسی در سال ۱۹۸۰ بود. در آن زمان جنگ عظیمی میان ۲ کمپانی کوکاکولا و پپسی برقرار بود. که به جنگ کولا معروف شد.

همچنین اسکالی می گوید: کوکاکولا یا کوک یکی از معروف ترین برندهای جهانی آن زمان بود. آنها پیشرو این صنعت بودند. هر کسی به آنها نسبت به رهبر نگاه می کرد. او می دانست که اگر اسم برند دیگری همانند کوکاکولا خلق شود. مردم در مقایسه ی اول این دو برند، محصولی را انتخاب خواهند کرد که معروف ترین می باشد. البته آن برند معروف کوکاکولا بود. و همچنین بعد از انجام آزمایشی تستی در میان مردم، برای آنکه بهترین مزه برای ذائقه ی مردم را بفهمند، ۲ محصول را بدون برندشان بین مردم توزیع کردند. و مردم مزه ی پپسی را ترجیح می دادند. به همین دلیل اسکالی تصمیم گرفت تا پپسی را طوری معرفی و برندسازی کند تا متفاوت از صنعت کوکاکولا جلوه کند.

او کمپین تبلیغاتی با عنوان “چالش پپسی” در سن آنتونیو راه اندازی کرد. که باعث شد سهم فروش کوکاکولا از بازار، از ۱۲ سهم به ۱ سهم نزول کند. اسکالی از مردمی که در حال تست بین ۲ محصول بودند فیلمی تهیه کرده بود. و از آن فیلم با عنوان ” آنها پپسی را انتخاب می کنند ” در تبلیغات و مارکتینگ استفاده کرد. او گفته است : هر چه کوکاکولا بیشتر شکایت می کرد، ما بیشتر می فروختیم.

از تمامی ترس هایی که فکر می کنید ایده ی کسب و کارتان را ضعیف و ناکارآمد کرده است، لیستی تهیه کنید. سپس با استفاده از خلاقیت و فکرتان، این نقاط ضعف را به مزایایی برای کسب و کارتان تبدیل کنید. اگر رقابت  سنگین محصولتان نسبت به رقبا شما را نگران کرده است. به راه هایی فکر کنید که می تواند محصولتان را وارد صنعت دیگری کند. و برنده این میدان شوید. اگر شما تیم قدرتمندی که دوست داشتید را ندارید. عزمتان جزم کنید و تلاش کنید تا کسب و کارتان، از همه ی جوانب نیازهای مشتریان را پاسخگو باشد. تغییر ذهنیت، باعث تغییر بسیار خوبی در خروجی کسب و کارتان می شود.

 

۲ – باید بتوانی ایده ی کسب و کارتان را به آسان ترین روش بیان کنید

استیو جابز، سالها پس از عرضه کردن MP3 Player اپل ، رویای iPod را در ذهن می پروراند. او هیچ وقت از مصرف کنندگان این سوال را نپرسید که آیا دوست داشتید یک MP3 Player با پردازنده ای قوی تر و هاردی در ابعاد کوچک تر داشته باشید ؟ در عوض او به مخاطبین خود گفت : این دستگاه کوچک و فوق العاده می تواند ۱۰۰۰ آهنگ را در خود جای دهد و البته در جیب من هم جای گیرد.

به قول معروف، تا زمانیکه نتوانید چیزی را به مادربزرگ خود توضیح دهید، آن چیز را درک نکرده اید. بدون توجه به اینکه ایده ی شما چقدر می تواند پیچیده باشد. شما باید بتوانید این ایده را به ساده ترین روش به دیگران توضیح دهید. این موضوع فقط به فروش بیشتر شما کمک نمی کند. بلکه باعث جذب افراد ارزشمندی می شود که می توانید تیمی قوی را با آنها تشکیل دهید.

4 راز مهم در مارکتینگ از مدیر سابق اپل
حتما بخوانید : اپل چگونه به کمپانی یک تریلیون دلاری تبدیل شد؟

 

۳ – تجربه کاربری مشتریان را همیشه جدی بگیرید.

تجربه کاربری مشتری امری بسیار مهم و همچنین یکی از ۴ راز مهم در مارکتینگ اپل می باشد. در سال ۱۹۸۴ زمانیکه اپل در قسمت های آخر آماده سازی اولین کامپیوتر مکینتاش خود بود. اسکالی بیاد می آورد که یک مهندس در حال نمایش مادربورد کامپیوتر به استیو جابز بود. و جابز بدلیل منظم و زیبا نبودن مادربورد، آن را رد کرد. و آن مهندس در جواب جابز گفت که هیچکس قرار نیست این را ببیند، هیچکسی از این موضوع اطلاعی نخواهد داشت. و جابز پاسخ داد ” من که می دانم “. و مادربورد دوباره با ایده ی کلاسیک استیو جابز طراحی شد.

ثبات و پایداری داشتن در اولین چیزی که باورش می کنید، می تواند کلید موفقیتی برای شما بعنوان یک کارآفرین باشد. اسکالی می گوید : کمپانی های بزرگ در اولین نقطه ی شروع، همیشه بر روی مشتری متمرکز بوده اند. بعنوان مثال آمازون همیشه برای راحتی مشتریان بر روی زنجیره تامین کالا تمرکز داشته است. جف بزوس، موسس و بنیانگذار این کمپانی بعنوان ثروتمندترین مرد در تاریخ عصر مدرن شناخته شده است. ارزش دارایی او بیشتر از ۱۵۰ بیلیون دلار می باشد. ولی او می گوید برای اینکه از مشتریان آمازون دور نباشد، هنوز از صندوق پست الکترونیکی عمومی آمازون ( [email protected] )  ایمیل های مشتریان را می خوانم.

 

۴ – برقراری ارتباطی قوی میان مشتریان همیشه موثر است

اسکالی گفته است : سازندگان محصول یا سرویسی که قویترین ارتباط را با مشتریان برقرار می کنند، اغلب به درجات بالایی از موفقیت دست پیدا می کنند. او بیاد می آورد زمانی که پپسی برند Mountain Dew را ساخت. برای طراحی استراتژی مارکتینگ این برند ۷ سال زمان گذاشت. او ادامه داد : هیچ کسی امروزه چنین برندی نمی سازد.

البته قدرت به اشتراک گذاشتن نظرات ، بازبینی ها در قالب های مختلف محیط های مجازی و وبلاگ ها را نیز نباید دست کم گرفت. با فراهم آوردن محیطی که مشتریان شما براحتی می توانند از محصول انتقاد یا تعریف و تمجید کنند. و تجربه کاربری خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. گام های بزرگی در موفقیت حاصل می شود. اسکالی ادامه داد : ما در حال عبور از تغییرات بزرگ و فوق العاده ای در زمینه مارکتینگ، از ابتدا تا کنون خواهیم بود.

زمانی که در پی تقویت ایده ی کسب و کارتان هستید، فقط در مورد محصول فکر نکنید. بلکه در مورد تجربه مشتریان خود بصورت کلی تامل کنید.

برندی که بیشترین ارزش را به تجربه کاربری مشتریان خود اختصاص می دهد. بیشترین ارزش را هم در میان مشتریان بدست می آورد. به همین دلیل است که فروش محصولات کمپانی اتیچ فیکس روز به روز در حال افزایش است. این کمپانی از نتوورک مارکتینگ و ایجاد سبک خاص تجربه کاربری استفاده کرده است. اسکالی ادامه داد : شما می توانید یک برند معروف و پرسود را حتی بدون هزینه زیاد تبلیغاتی خلق کنید. بر روی این ۴ راز مهم در مارکتینگ متمرکز شوید تا بازخوردی قابل توجه همراه با پیشرفت داشته باشید.